وزیر نیرو:

مسامحه در انتخاب نیروی انسانی شایسته، مخرب است

مسامحه در انتخاب نیروی انسانی شایسته، مخرب است ام آی جی تی: وزیر نیرو اظهار داشت: هر گونه مسامحه و سهل انگاری در انتخاب نیروی انسانی در حوزه صنعت آب و برق نتایج مخربی را به دنبال دارد بدین سبب این انتخاب ها باید با دقت نظر بیشتری صورت گیرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، رضا اردكانیان در جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو با اشاره به اینكه باید با تمرین بیشتری اجرا و عملیاتی شدن پروژه های صنعت آب و برق را آغاز و طبق برنامه ریزی پیش ببریم اظهار داشت: باید بتوانیم ارزیابی صحیحی از عملكرد خود و اجرای پروژه های این صنعت داشته باشیم. از طرفی باید با قاطعیت و تاكید بیشتری از ظرفیت های موجود استفاده نمائیم.
وی افزود: سیستم آموزشی كشور به نحوی است كه می تواند بهترین استعدادها را در زمینه های مختلف صنعت آب و برق تربیت كرده و آموزش دهد. بدین سان می توانیم از این پتانسیل مثبت نیروی انسانی استفاده نمائیم اما در به كارگیری شایسته ترین نیروهای انسانی، مناسب با جایگاه آنها، باید وسواس ویژه ای داشته باشیم.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه باید ضمن نمایش خدمات موجود در صنعت آب و برق، قدر مهمترین منبع تجدیدناپذیر خود كه همان زمان است بدانیم، اضافه كرد: پژوهشگران این حوزه باید پایه شروع به كار خودرا برمبنای بهره گیری از فرصت ها قرار دهند چونكه محدودیت منابع آب و انرژی با تقاضای رو به رشدی رو به رو است در حالیكه افزایش سطح زندگی نیاز بیشتر به بخش پژوهش در این حوزه را ملموس تر می كند.
اردكانیان با بیان اینكه باید منابع لازم برای توسعه پژوهش را تامین نماییم، گفت: صنعت آب و برق صنعت فقیری نیست. وظیفه ما آن است كه با در نظرگرفتن این نكته كه ماحصل فعالیت های پژوهشی موجب ارتقا كیفیت خدمات در مقابل مناسب شدن هزینه ها می شود، راهكارهای قانونی را تدوین نماییم كه در نتیجه رشد كمی اقدامات این حوزه و همین طور افزایش كیفیت آن تبدیل به منابع مالی خواهد شد.
این مقام مسئول با بیان اینكه نمی توان انتظار داشت بدون ارتباط مستقیم با فعالیت های پژوهشی در جهت توسعه مرزهای دانش حركت كرده و هزینه را از مصرف كنندگان مطالبه نماییم اظهار داشت: مردم باید نتیجه پژوهش و فناوری را در حوزه كاهش هزینه ها و صرفه جویی ببینند. می توان گفت پژوهش و تحقیق ارتباط نزدیكی با حوزه آب و برق دارد.
وزیر نیرو منابع انسانی را یكی از مهمترین محورهای موثر بر تاثیرگذاری كیفیت انجام كار در حوزه پژوهش و تحقیق دانست و اشاره كرد: تحقیق و ساختار مناسب به معنای تضمین كافی برای به كارگیری تحقیق و پژوهش است كه در هر دو حوزه منابع انسانی و ساختار پس از گذشت ۴ دهه نیازمند تلاش بیشتری هستیم.
وی اشاره كرد: مسامحه و سهل انگاری در انتخاب نیروی انسانی شایسته نقش مخربی دارد. بدین سبب برای انتخاب مدیریت در این حوزه ها باید دقت عمل بیشتری به خرج دهیم.
همزمان با روز پژوهش و در حاشیه جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو، چهار تفاهم نامه همكاری در حوزه صنعت برق میان پژوهشگاه نیرو و نهادهای پژوهشی، مالی و فنی كشور به امضا رسید.

1397/09/26
13:33:53
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: آب , انرژی , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز