با خرید سهم در یك میدان گازی

پتروناس مالزی در صنعت گاز عمان رخنه كرد

پتروناس مالزی در صنعت گاز عمان رخنه كرد ام آی جی تی: شركت نفت و گاز دولتی پتروناس مالزی خرید ۱۰ درصد سهم در یك میدان گازی عمان از شركت اكتشاف و تولید عمان را نهایی كرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، پتروناس در اطلاعیه ای اعلام نمود این خرید از طرف شركت PCOVL كه زیرمجموعه پتروناس است با كامل شدن شرایط مبادله، انجام شده است.

شركت PCOVL حالا ۱۰ درصد در بلوك ۶۱ شركت توسعه گاز ماكاریم كه شركت تابعه OOCEP است سهم دارد در حالیكه سهم خود شركت توسعه گاز ماكاریم ۳۰ درصد و شركت BP Exploration كه اپراتور این پروژه است، ۶۰ درصد است.

پتروناس اعلام نموده خرید سهم در بلوك ۶۱ گام مهمی در تحقق استراتژی رشد این شركت در بخش بالادستی در این منطقه و در سطح جهانی است.

طبق اطلاعات منتشره در وب سایت شركت BP، میدان خزان در بلوك ۶۱، یكی از بزرگترین منابع گاز غیرمرسوم خاورمیانه است و تولیدش را در اواخر سپتامبر سال ۲۰۱۷ شروع كرد. این میدان در فاز اول توسعه، حدود یك میلیارد فوت مكعب گاز در روز و حدود ۳۵ هزار بشكه در روز میعانات در سال ۲۰۱۸ تولید كرده است.

بر اساس گزارش پلاتس، فاز دوم توسعه میدان گازی خزان در آوریل سال ۲۰۱۸ از طرف شركت BP اعلام گردید و انتظار می رود فاز دوم با نام خزیر فعالیتش را در سال ۲۰۲۱ آغاز كند و ۰.۵ میلیارد فوت مكعب در روز گاز و ۱۵ هزار بشكه در روز میعانات به تولید اضافه كند.
1397/10/10
14:04:11
5.0 / 5
5152
تگهای خبر: تولید , شركت , شركت نفت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز