اوپك پلاس مانع افزایش تولید روسیه نشد

اوپك پلاس مانع افزایش تولید روسیه نشد به گزارش ام آی جی تی تولید نفت روسیه با وجود هماهنگی سیاست تولید این كشور با اوپك، سال میلادی گذشته به بالاترین ركورد از دوران بعد از شوروی رسید.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، آمار وزارت انرژی روسیه نشان داد میانگین تولید نفت روسیه در سال ۲۰۱۸ به ۱۱.۱۶ میلیون بشكه در روز رسید كه ۱.۶ درصد بالاتر از سال ۲۰۱۷ بود. طبق آمار شركت BP، بالاترین ركورد تولید قبلی این كشور ۱۱.۴۱۶ میلیون بشكه در روز در سال ۱۹۸۷ بود.

حجم تولید روسیه در نیمه اول سال ۲۰۱۸ در جهت توافق با اوپك محدود شد اما بعد از بهبود قیمتها، تولیدكنندگان كاهش تولید را محدودتر كردند و تولید روسیه در دسامبر به ۱۱.۴۵ میلیون بشكه در روز در مقایسه با ۱۱.۳۷ میلیون بشكه در روز در نوامبر صعود كرد. بنا بر آمار رسمی، تولید نفت و میعانات گازی این كشور در دسامبر به ۴۸.۴۴ میلیون تن رسید.

دیمیتری مارین چنكوف، مدیر نفت و گاز در شركت "فیتچ ریتینگز" به بلومبرگ اظهار داشت: روسیه برنده این توافق بود و میلیاردها روبل درآمد نفتی بیشتر به دست آورد و در قبال آن، تولیدش را چندان كاهش نداد.

اكنون كه كاهش تولید جدید از جانب اوپك پلاس برای نیمه اول سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده است و روسیه توافق كرده تولیدش را ۲۲۸ هزار بشكه در روز كم كند، دولت این كشور می خواهد موفقیتش را باردیگر تكرار كند.

الكساندر نواك، وزیر انرژی روسیه هفته گذشته اظهار نمود كه روسیه انتظار دارد مجموع تولید نفتش در طول سال ۲۰۱۹ ثابت بماند چونكه تولیدكنندگان تولید كمتر در نیمه اول سال را با تولید بالاتر در نیمه دوم سال جبران خواهند كرد. نواك برخلاف همتایانش در اوپك نیازی برای تمدید یا كاهش بیشتر تولید ندیده و اظهار نمود: تاثیر این توافق روی تعادل بازار تا ژانویه یا فوریه مشهود خواهد بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، با این وجود نگرانیها نسبت به اشباع عرضه جهانی كه ناشی از رشد بی وقفه تولید آمریكا و معافیت از تحریمهای آمریكا برای خریداران نفت ایران است، امكان دارد این دفعه همكاری با اوپك را برای روسیه چندان مطلوب نسازد.
1397/10/12
14:19:15
5.0 / 5
4408
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز