رییس سابق اوپك:

با ترامپ وارد بازی سیاسی نمی شویم

با ترامپ وارد بازی سیاسی نمی شویم به گزارش ام آی جی تی رییس سابق اوپك ضمن اشاره به بزرگترین دغدغه هایش، اظهار نمود اوپك با ترامپ یا یا هیچ رییس جمهور دیگری وارد بازی سیاسی نمی گردد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، سهیل المزروعی، رییس سابق اوپك و وزیر انرژی امارات متحده عربی اظهار نمود: جنگ تجاری آمریكا و چین و رونق تولید شیل آمریكا همچون دغدغه های اصلی وی هستند.

المزروعی كه ریاست دوره ای وی بر اوپك در اول ژانویه به آخر رسید، به شبكه سی ان بی سی اظهار داشت: از نظر موانع ژئوپلیتیكی برای سال ۲۰۱۹، یكی از موارد اصلی، احتمال تشدید جنگ تجاری میان چین و آمریكا است.

وی در ادامه اضافه كرد: این مسئله نه تنها روی ما بلكه كل اقتصاد جهان تاثیر می گذارد و مایلم كه خوش بین باشم كه شاهد جنگی نخواهیم بود.

رییس سابق اوپك ضمن ابراز خوش بینی محتاطانه به نتیجه مذاكرات اخیر میان آمریكا و چین، به تاثیر تولید نفت شیل آمریكا بر بازار اشاره نمود كه به میزان فزاینده ای اعضای اوپك را تحت فشار قرار داده است.

قیمت نفت بعد از این كه در اوایل اكتبر سال قبل تا ركورد بیشتر از ۸۶ دلار در هر بشكه صعود كرد، تحت تاثیر نگرانیها نسبت به مازاد عرضه جهانی و ضعیف شدن تقاضا، گرفتار ریزش شد. بهای معاملات نفت برنت روز چهارشنبه در۵۹.۲۸ دلار در هر بشكه و وست تگزاس اینترمدیت آمریكا در ۵۰.۳۴ دلار در هر بشكه ایستاد.

جنگ تجاری آمریكا و چین، بحران سیاسی در اروپا و واهمه نسبت به كندی رشد اقتصاد جهانی، چشم انداز تقاضا برای نفت را تیره كرده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریكا چشم انداز رشد تولید نفت آمریكا را ارتقا داده و الان انتظار دارد تولید داخلی در سال آینده ۱.۱۸ میلیون بشكه در روز رشد كرده و به ۱۲.۰۶ میلیون بشكه در روز برسد. سیل عرضه جدید، آمریكا را بزرگترین تولیدكننده نفت جهان ساخته است.

مزروعی در مورد انتقادهای فزاینده كاخ سفید ضد اوپك تصریح كرد اوپك به آنچه كه آمریكا در مورد قیمت و تولید نفت می گوید گوش می كند اما تصریح كرد كه این گروه همواره اقدام مناسب را انجام می دهد.

وی همینطور تصریح كرد زمانی كه پای سیاست یا بازی های سیاسی به میان می آید ما هیچگاه با ترامپ یا هیچ رییس جمهور دیگری وارد بازی نمی شویم. تصور می كنم آنچه كه ما انجام می دهیم گوش كردن به آمریكا است كه مصرف كننده نفت بزرگی در مقایسه با كشورهای تولیدكننده است. ما همیشه به آنچه آنها می گویند گوش می نماییم اما همواره كار درست را از نقطه نظر خودمان كه كوشش برای حفظ تعادل عرضه و تقاضا است انجام می دهیم.

اوپك و متحدان این گروه شامل روسیه در دسامبر موافقت كردند تولیدشان را در نیمه اول سال ۲۰۱۹ به میزان ۱.۲ میلیون بشكه در روز كاهش دهند تا مانع كاهش بیشتر قیمت نفت شوند در حالیكه ترامپ خواهان عدم كاهش تولید بود.

رییس سابق اوپك در پاسخ به این كه آیا وی می تواند به ترامپ اعتماد كند، اظهار داشت: كار ما اعتماد كردن یا اعتماد نكردن به رییس جمورها نیست. كار ما نظارت بر بازار و مدیریت آن در شرایطی است كه مسائل ژئوپلیتیكی روی بازار تاثیر می گذارند.

1397/10/19
14:17:41
5.0 / 5
4702
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز