عضو فرهنگستان علوم تاكید كرد

لزوم افزایش ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر طبق برنامه ششم توسعه

لزوم افزایش ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر طبق برنامه ششم توسعه به گزارش ام آی جی تی عضو فرهنگستان علوم كل ظرفیت تولید انرژی در نیروگاه های تجدیدپذیر كشور را ۶۷۰ مگاوات عنوان نمود و اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه این میزان باید به ۵۰۰۰ مگاوات برسد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، محمود یعقوبی امروز در همایش نیم روزه "انرژی و محیط زیست" كه در فرهنگستان علوم برگزار شد، به تشریح وضع موجود انرژی در دنیا و ایران پرداخت و اظهار داشت: در سال ۲۰۱۶ سهم سوخت فسیلی حدودا ۸۰ درصد و سهم انرژی های تجدیدپذیر در تامین انرژی ۱۰ درصد ارزیابی شده است.

وی پنج كشور دارای بالاترین ظرفیت نصب انرژی های تجدیدپذیر را به ترتیب چین، آمریكا، ژاپن، هند و آلمان نام برد و تصریح كرد: در سال های آینده با كاهش قیمت انرژی های تجدیدپذیر روبرو خواهیم بود.

عضو فرهنگستان علوم ذیل عنوان "وضعیت انرژی های تجدیدپذیر در ایران" توان استفاده از برق بادی در كشور را ۱۴۰ هزار مگاوات و ظرفیت انرژی خورشیدی را ۱۴۷۰ گیگاوات عنوان نمود و اظهار داشت: هم اكنون كل ظرفیت تولید انرژی در نیروگاه های تجدیدپذیر كشور ۶۷۰ مگاوات هست كه در این میان ۴۲ درصد به انرژی خورشیدی و ۴۱ درصد مربوط به انرژی باد است. در صورتی كه این میزان عدد ناچیزی است.

یعقوبی در انتها اظهار نمود: طبق برنامه ششم توسعه ظرفیت نصب انرژی های تجدیدپذیر باید به ۵۰۰۰ مگاوات برسد كه با عنایت به سال های باقیمانده محقق شدن این مورد حدودا غیرممكن است.
1397/11/05
19:27:10
5.0 / 5
4222
تگهای خبر: انرژی , تولید , سوخت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز