اعلام جزئیات طرح افزایش ظرفیت و بهبود كیفیت فرآورده های پالایشگاه بندرعباس

اعلام جزئیات طرح افزایش ظرفیت و بهبود كیفیت فرآورده های پالایشگاه بندرعباس ام آی جی تی: مدیرعامل پالایشگاه نفت بندرعباس جزئیات طرح افزایش ظرفیت و بهبود كیفیت فرآورده های پالایشگاه بندرعباس را اعلام نمود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، هاشم نامور در نشست خبری كه امروز برگزار شد، با اشاره به اینكه پالایشگاه بندرعباس در سال ۱۳۷۶ به بهره برداری رسید، اظهار نمود: در آن سال، ظرفیت این پالایشگاه ۲۳۲ هزار بشكه در روز بود كه در دو مرحله افزایش ظرفیت؛ در سال های ۸۷ و ۹۱ خوراك این پالایشگاه به ترتیب ۳۲۰ و ۳۵۰ هزار بشكه در روز افزایش پیدا كرد. هدف در آن برهه زمانی با عنایت به نیاز كشور افزایش تولید بود.
وی با بیان این كه پالایشگاه بندرعباس ۱۸ درصد سوخت مورد نیاز كشور را تأمین می كند، اظهار داشت: یكی از خاصیت های این پالایشگاه، دسترسی به آب های آزاد است كه امكان صادرات فرآورده های نفتی را برای ما فراهم می آورد. مأموریت اصلی این پالایشگاه تأمین نفت خام و میعانات گازی برای عرضه به بازارهای داخلی و جهانی است.
مدیرعامل پالایشگاه نفت بندرعباس با بیان این كه طراحی این پالایشگاه برای نفت خام سنگین است اظهار نمود: در این پالایشگاه نفت خام سبك میدان هنگام باز پالایش می شود.

اجرای عملیات طرح افزایش ظرفیت و بهبود كیفیت فرآورده ها
نامور در ادامه با اشاره به اجرای عملیات طرح افزایش ظرفیت و بهبود كیفیت فرآورده ها در پالایشگاه بندرعباس اظهار نمود: هدف اصلی ما افزایش تولید بنزین بود كه در این راستا تولید بنزین در پالایشگاه بندرعباس چهار میلیون لیتر افزایش داشت و از پنج میلیون لیتر در روز به ۱۲ میلیون لیتر در روز رسید كه این ۱۲ میلیون لیتر طبق استاندارد یورو ۵ است. گوگرد بنزین تولیدی در این پالایشگاه ۱۰ هزار PPM بود كه هم اكنون به كمتر از ۵۰ رسیده است.
وی افزود: پیش از اجرای این پروژه، سه میلیون لیتر نفتا صادر می كردیم و در ازای آن، بنزین وارد می كردیم كه هم اكنون این فرآیند متوقف شده است.
بگفته مدیرعامل پالایشگاه نفت بندرعباس، در مجموع سه میلیون بشكه در صورت ذخیره سازی فرآورده ها باز افزایش یافته است.
نامور درباره درآمد روزانه ناخالص این پروژه توضیح داد: درآمد روزانه ناخالص این پروژه ۹۶۲ هزار دلار در روز است كه ۳۵۰ میلیون دلار در سال می شود.
بگفته وی، ۶۵ درصد تجهیزات به كار رفته در این پروژه داخلی هستند.
مدیرعامل پالایشگاه نفت بندرعباس درانتها درباره تولید نفت گاز در این پالایشگاه باز توضیح داد: روزانه ۱۵ میلیون لیتر گازوئیل یور و ۴ در پالایشگاه بندرعباس تولید می شود.1397/11/28
15:35:42
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: آب , بنزین , پالایشگاه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز