۷۵ درصد از جایگاه های سوخت بالای ۳۵ سال سن دارند

۷۵ درصد از جایگاه های سوخت بالای ۳۵ سال سن دارند ام آی جی تی: در افتتاح دومین نمایشگاه بین المللی جایگاه داران سوخت و صنایع وابسته در تهران اعلام گردید كه 75درصد از جایگاه های سوخت بیشتر از 35 سال سن دارند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، علی منشی، مدیرعامل مركز مطالعات و برنامه ریزی جایگاه های سوخت در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه بین المللی جایگاه داران سوخت و صنایع وابسته اظهار داشت: این نمایشگاه امروز در نمایشگاه بین المللی تهران راه اندازی شد و تا پنجم اسفندماه ادامه دارد.
وی هدف از برگزاری دومین نمایشگاه جایگاه های سوخت را پشتیبانی از تولید ملی، اقتصاد مقاومتی و پیوند صنعت و دانشگاه عنوان نمود و اضافه كرد: هم اكنون نمایشگاه با حضور مجموعه ای از شركت های تولیدی، شركت های دانش بنیان و شركت های خارجی فعال در این حوزه برگزار شده است. بیشتر از ۶۰ شركت داخلی و ۱۲ شركت خارجی از كشورهایی همچون ژاپن، مالزی، تركیه و… در این نمایشگاه حضور دارند؛ همین طور پنج هیأت تجاری از كشورهای منطقه برای مذاكره با تولیدكنندگان ایرانی به تهران آمده اند.
در این مراسم بهمن حسین زاده، سرپرست شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی با اشاره به اینكه حدود ۶۸۰۰ جایگاه سوخت در كشور وجود دارد، اظهار نمود: در این جایگاه ها بین ۷۰ میلیون لیتر بنزین و ۳۰ میلیون مترمكعب گاز عرضه می شود. هدف از برگزاری این نمایشگاه قرار دادن هر چه بیشتر جدیدترین تولیدات داخلی و خارجی صنایع در رابطه با صنعت جایگاه داری در معرض دید جامعه است و بر این اساس از متخصصان دعوت می كنم از این نمایشگاه بازدید كنند.
در ادامه این مراسم رضا رضایی، قائم مقام مركز مطالعات و برنامه ریزی جایگاه های سوخت اظهار داشت: ۹۰ درصد محصولات مربوط به جایگاه سوخت بوسیله شركت های داخلی تأمین می شود.
وی با اشاره به اینكه ۷۵ درصد از جایگاه های سوخت كشور بالای ۳۵ سال سن دارد، اظهار داشت: به همین دلیل فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در این حوزه فراهم گشته است و بهینه سازی جایگاه های سوخت و تأسیس جایگاه های جدید بازار مناسبی را برای تولیدكنندگان تجهیزات جایگاه های سوخت پدید آورده است.
در ادامه مصطفی كواكبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادامه بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۸ در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: تا كنون دولت و كمیسیون تلفیق موافق افزایش قیمت بنزین در سال آینده نبوده اند.البته هیچ كس مخالف سهمیه بندی بنزین و احیای كارت های سوخت و كنترل مصرف بنزین نیست.
بگفته وی، روزانه ۹ میلیون لیتر بنزین از كشور قاچاق می شود كه برای مقابله با آن باید دولت كنترل های لازم را انجام دهد و مجلس باز برنامه ریزی مناسبی داشته باشد.
این نماینده مجلس در مورد اینكه قیمت بنزین چقدر باید باشد؟ اظهار داشت: بعضی می گویند قیمت بنزین در منطقه بیشتر است و این امر سبب قاچاق می شود. برای حل این مشكل باید پایه پولی را اصلاح و پول ملی را تقویت نماییم. زمانی نرخ ارز ۳، ۶۰۰ تومان بود و حالا افزایش یافته است. شاید اگر بر آن اساس حساب نماییم باید قیمت بنزین را افزایش دهیم، اما نه 6000 تومان. همه همت ما این است كه بیشترین منافع به مردم برسد و در بحث كلان افزایش قیمت بنزین باید كاری كه مردم بیشترین نفع را داشته باشند.
این نماینده مجلس درباره مشكلات جایگاه داران سوخت اظهار داشت: بعضی از این مشكلات صنفی است و باید بین خود آنها برطرف شود.1397/12/03
12:34:18
5.0 / 5
4406
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز