وزیر نیرو:

نیروگاه ها در مدار هستند

نیروگاه ها در مدار هستند به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو اظهار داشت: همه نیروگاه ها در مدار هستند و با ظرفیت کامل برق تولید می کنند و در شرایط فعلی خاموشی نداریم.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان در گفت و گو با شبکه خبر، گفت: نیاز مصرف روز پنجشنبه برق بیش از ۶۳ هزار و ۹۹۹ مگاوات بود، اوج بار روز چهارشنبه ۶۵ هزارمگاوات و در روز سه شنبه ۶۶ هزار مگاوات بود و پنجشنبه هفته گذشته اوج بار شبکه حدود ۶۶ هزار و ۳۰۰ مگاوات بود که ۴۰ درصد آنرا دستگاه های سرمایشی استفاده کردند.
اردکانیان اظهار داشت: گاهی اتفاق های پراکنده که در کشور رخ می دهد سبب قطعی برق است، یکی از آنها در منطقه تهرانپارس تهران رخ داد که بر اثر آن یکی از ترانسفورموتورهای ۴۰۰ کیلووات گرفتار حریق و سبب خاموشی شد و نیروهای وزارت نیرو برای رفع اشکال بلافاصله وارد عمل شدند.
وزیر نیرو با اعلان اینکه در وضعیت فعلی خاموشی نداریم، اظهار داشت: با رخدادهای غیرقابل پیش بینی مواجه شدیم، بطور مثال از اواخر خرداد تا اواسط تیر، نیروگاه اتمی بوشهر از مدار خارج شد و هر روز ۲۴ میلیون کیلووات ساعت انرژی را از دست دادیم.
اردکانیان اظهار داشت: در مدتی که فعالیت نیروگاه بوشهر متوقف شده بود، روزانه ۲۴ میلیون کیلووات ساعت انرژی از دسترس خارج می شد، اما با تلاش دست اندرکاران سازمان انرژی اتمی، این نیروگاه به مدار تولید بازگشت.
وزیر نیرو اظهار داشت: همکاری صنایع بزرگ با صنعت برق موجب کاهش بار مصرفی شد و فشار زیادی از شبکه برداشته شد.
وی اظهار داشت: صنایعی که در طول این مدت انرژی مصرف نکنند، در آینده به همین اندازه، برق رایگان دریافت خواهند کرد.


منبع:

1400/04/19
11:27:34
0.0 / 5
281
تگهای خبر: انرژی , تولید , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز