بهره برداری از ۶ طرح پتروشیمی تا آخر ۱۴۰۰

بهره برداری از ۶ طرح پتروشیمی تا آخر ۱۴۰۰ مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار داشت: در جهت تحقق سبد طرح های جهش دوم، شش طرح پتروشیمی تا آخر سال جاری به بهره برداری می رسد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهزاد محمدی اظهار نمود: پارسال ۱۷ طرح پتروشیمی به بهره برداری رسید و از تعداد ۱۱ طرح باقی مانده از سبد جهش دوم صنعت پتروشیمی، ۶ طرح امسال و ۵ طرح در نیمه نخست سال آینده وارد مدار تولید می شوند.
وی ادامه داد: ۳۹ طرح فعال هم در سبد طرح های جهش سوم قرار دارند که تا سال ۱۴۰۴ به بهره برداری می رسند و با بهره برداری از آنها ظرفیت تولید به ۱۳۷ میلیون تن خواهد رسید و درآمدهای صنعت پتروشیمی به ۳۵ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه درآمد صنعت پتروشیمی پارسال ۱۵ میلیارد دلار بوده است، اظهار داشت: سال جاری این رقم به حدود ۲۱ میلیارد دلار می رسد و تا سال ۱۴۰۴ درآمد این صنعت به ۳۵ میلیارد دلار خواهد رسید.
محمدی خاطرنشان کرد: با تعریف سه بخش توسعه ای و تعریف ۴۶ طرح یعنی طرح های پیشران، راهبردی و خوراک ترکیبی که برخی از طرح ها درحال اعطای مجوز و یا تخصیص زمین هستند، در سال ۱۴۰۶ ظرفیت تولید به ۱۶۰ میلیون تن و درآمد به ۵۰ میلیارد دلار می رسد.
پیگیری مستمر برای شتاب در ساخت طرح اسلام آباد غرب
وی که روز گذشته درحاشیه بازدید از طرح اسلام آباد غرب و مجتمع اوره و آمونیاک کرمانشاه سخن می گفت، افزود: بعد از خصوصی سازی طرح اسلام آباد غرب اولین پروژه ای است که از جانب شرکت ملی صنایع پتروشیمی با دانش فنی ایرانی اجرا می شود و توسعه می یابد و امید است که با پیگیری های مستمر در سال ۱۴۰۳ به بهره برداری برسد و تولید پروپیلن از گاز طبیعی برای اولین بار در کشور محقق شود.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اضافه کرد: این طرح برای NPC دارای اهمیت ویژه ای است و با دانش فنی ایرانی و کاتالیست های داخلی گاز را به متانول، متانول را پروپیلن و در نهایت پروپیلن را به پلی پروپیلن تبدیل خواهد نمود.
محمدی ضمن اشاره به این که عملیات بتون ریزی و سیویل این طرح و ساخت مخازن در شهریورماه شروع می شود، اظهار داشت: برای شرکت ملی صنایع پتروشیمی «زمان و برنامه» از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و در جلسه امروز همانند جلسه های پیشین برنامه کلان طرح و همینطور هدف گذاری روند فعالیت ها در ماه های آتی بررسی شد؛ نظارت و پیگیری بر روند اجرای این طرح با جدیت دنبال می شود.
طبق اعلام شرکت ملی صنایع پتروشیمی، وی طرح توسعه صنایع پتروشیمی کرمانشاه را یکی از طرح های جهش سوم صنعت برشمرد و اظهار نمود: این طرح بیشتر از ۴۵ درصد پیشرفت دارد و با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده روند ساخت آن شتاب گرفته است.1400/04/31
14:19:35
0.0 / 5
218
تگهای خبر: آب , پتروشیمی , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز