سرپرست نظام صنفی كشاورزی مطرح كرد:

چرا ماشین آلات کشاورزی کارت سوخت ندارند؟

چرا ماشین آلات کشاورزی کارت سوخت ندارند؟ به گزارش ام آی جی تی سرپرست نظام صنفی کشاورزی با اشاره به اینکه خودرو های شخصی دارای کارت هوشمند سوخت هستند و سهمیه هرماه خویش را از آن به سادگی برداشت می کنند، اظهار داشت: کشاورزان و صاحبان ماشین آلات کشاورزی برای تأمین سوخت مورد نیاز خود مجبورند هر سری به شرکتهای ملی پخش فرآورده های نفتی یا ادارات جهاد کشاورزی شهرستان ها رجوع کنند و دوری راه، قطعی و کندی سیستم درخواست سوخت معمولاً زمان خیلی از آنها می گیرد.پیمان عالمی در گفت و گو با ایسناف با اشاره به اینکه کشاورزان در تأمین سوخت مورد نیاز ماشین آلات کشاورزی خود با مشکلات فراوانی مواجهند، اظهار داشت: در کشور ما، خودرو های شخصی و حتی موتورسیکلت ها کارت هوشمند سوخت دارند و سهمیه هر ماه خویش را می توانند از راه کارت برداشت کنند اما متأسفانه این فرایند برای ماشین های کشاورزی در نظر گرفته نشده است.

وی افزود: کشاورزان و صاحبان ماشین آلات کشاورزی باید برای تأمین سوخت مورد نیاز خود ابتدا برای پلاک گذاری تراکتور یا دیگر ماشین های خود اقدام نمایند که بدلیل عدم انجام هماهنگی های لازم با پلیس راهور به مشکلات و موانع جدی برخورد می کنند. پس از این مرحله، کشاورزان معمولاً از طریق های دور به شرکتهای ملی پخش فرآورده های نفتی یا ادارات جهاد کشاورزی شهرستان ها رجوع می کنند تا بعد از ثبت درخواست سوخت، طی مسیر طولانی و وقت گیر بخشی از نیاز خویش را دریافت نمایند. این در حالیست که اغلب مواقع سیستمها با قطعی و کندی همراه می باشد. بنابراین کشاورزان زمان زیادی را از دست می دهند و از تولید خود باز می مانند.

سرپرست نظام صنفی کشاورزی افزود: کل سوخت مصرفی ماشین آلات کشاورزی که نقش بسزایی در تولید و امنیت غذایی کشور دارند حدود ۵درصد سوخت مصرفی کشور است ولی توجهی به ساماندهی آن نمی گردد.

وی خاطرنشان کرد: سال جاری سال مانع زدایی است و اگر بناست که موانع از سر راه تولید برداشته شود باید اقداماتی در جهت تسهیل تولید صورت گیرد. ازاین رو از دستگاههای مربوطه یعنی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و وزارت کشور تقاضا داریم نگاهشان به کشاورزان و دارندگان خودروهایی چون تراکتور و کمباین و... مانند دارندگان خودرو های دیگر باشد و تدابیری در جهت تهیه کارت سوخت ماشین آلات کشاورزی و سپردن اختیارات توزیع و مصرف سوخت کشاورزی به وزارت جهادکشاورزی اتخاذ کنند.

منبع:

1400/07/23
09:55:37
0.0 / 5
241
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سوخت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز