رئیس سازمان انرژی اتمی ایران:

توسعه نیروگاه های اتمی راهبردی ملی است

توسعه نیروگاه های اتمی راهبردی ملی است رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: توسعه نیروگاه های اتمی یکی از تکالیف مهمی است که در راهبرد ملی و برنامه ها مورد توجه ویژه قرار دارد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، محمد اسلامی عصر دوشنبه در جریان بازدید از سایت اتمی دارخوین شادگان اظهار نمود: در دنیا جهت گیری ها به سمت استفاده از انرژی های پاک و تجدیدپذیر است و این مهم هم جزو اولویت های دولت سیزدهم به حساب می آید.
وی افزود: امروز اقتصاد هسته ای ارزش افزوده بالایی دارد و آلایندگی آن صفر است، پاک ترین صنعت تولید برق جهان به حساب می آید بنابراین باید در علوم و فناوری هسته ای جهش داشته باشیم.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، سایت اتمی دارخوین را یکی از مهم ترین سایت های کشور برشمرد و اظهار داشت: مطالعات عمیقی بر روی این سایت انجام شده که می تواند در تأمین برق خوزستان که با کمبود برق به علت تغییرات اقلیمی روبرو شده است تأثیرگذار باشد.
اسلامی افزود: این سایت یادآور جان فشانی رزمندگان لشکر ۱۴ امام حسین (ع) در دفاع مقدس است و از این مجموعه میتوان بعنوان مجموعه فرهنگی و حفظ ارزش های دفاع مقدس یاد کرد.
وی همینطور در آبادان با خانوده شهید صالح پور حمزاوی از شهدای بمباران نیروگاه اتمی بوشهر در سال ۱۳۶۶ دیدار نمود.

1400/11/05
22:53:44
0.0 / 5
324
تگهای خبر: آب , انرژی , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز