ایجاد تحول زیرساختی در شرکت ملی حفاری

ایجاد تحول زیرساختی در شرکت ملی حفاری ام آی جی تی: رییس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران، ایجاد تحولات زیرساختی در این شرکت همسو با تحقق برنامه های وزارت نفت در دولت سیزدهم را مهم ترین دستاورد سال 1401 این مجموعه بزرگ صنعتی اعلام نمود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، حمیدرضا گلپایگانی در نشست سالانه اعضای هیئت مدیره، قائم مقام، معاونان، مدیران ارشد و رؤسای سازمان با اشاره به اهتمام شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت و حمایت دولت از این شرکت، اظهار داشت: عملکرد امسال در بخش های مختلف عملیاتی، فنی، مهندسی، پشتیبانی، خدماتی و ستادی در مقایسه با سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ قابل توجه و روند افزایشی داشته است.
وی اضافه کرد: در نشست شورای راهبردی شرکت اولویت های سال ۱۴۰۲ تبیین و با اجرائی شدن برنامه ها در سال جدید شاهد جهش فزاینده در راستای رشد، تعالی و دستیابی به اهداف توسعه ای سازمان خواهیم بود.
مدیرعامل و رییس هیأت مدیره شرکت ملی حفاری ایران با تشریح نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها، اشاره کرد: هر چند عملکرد امسال شرکت در همه بخش ها، رو به رشد و روند صعودی را نشان می دهد، اما این عدد و آمار قانع کننده نیست و باید در سال ۱۴۰۲ در نتیجه کار و تلاش، هم افزایی و همکاری و خرد جمعی مجموعه کارکنان و شتاب بخشی در به ثمر رسیدن تحولات زیرساختی شرکت را با توجه به خودگردان بودن به سمت و سوی بنگاه داری اقتصادی، افزایش راندمان و ایجاد توازن میان درآمدها و هزینه ها و در نهایت سود دهی سوق دهیم.
گلپایگانی اظهار داشت: برمبنای آمار مدیریت برنامه ریزی تلفیقی، شاخص راندمان امسال به ۶۲ درصد رسید، در صورتیکه این رقم در سال ۱۴۰۰، ۴۸ درصد بود.
وی با اشاره به کاربست ۶۴ دکل حفاری از مجموع ۷۳ دستگاه حفاری ناوگان شرکت، افزود: باتوجه به قراردادهای همکاری میان شرکت ملی حفاری ایران و شرکت های ملی مناطق نفت خیز جنوب و نفت مناطق مرکزی، مدیریت اکتشاف و سایر شرکت ها، پیش بینی می شود سال پیش رو بیشترین تعداد دکل ها به کارگیری شوند و در همین ارتباط باتوجه به تامین اعتبار لازم، بازسازی و نوسازی دستگاه های حفاری و تجهیزات خدمات فنی در دستور کار است.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به رشد بالای ۱۴ درصد خدمات فنی و ویژه حفاری در امسال اشاره نمود و اظهار داشت: در این بخش ۵۴ درصد تجهیزات فعال است و ۴۶ درصد ظرفیت خالی داریم که با تمهیدها و توافق نامه های مبادله شده با شرکت های کارفرمایی سال جدید شاهد تحرک و فعالیت گستره تر خدمات یکپارچه فنی مهندسی هستیم.
گلپایگانی کاهش انتظارات در عملیات، گرفتن گواهینامه سلامت دستگاه های حفاری، اجرائی شدن طرح های فناورانه و پژوهشی با همکاری شرکت های دانش بنیان، تعامل بیش از پیش با سازندگان و تولیدکنندگان داخلی، اهتمام به امر آموزش و نهادینه کردن و کاربست مقررات و ضوابط اچ اس یی را از اقدام های امسال بر شمرد.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران کوشش برای رضایت مندی همکاران، اجرای کامل طرح طبقه بندی کارکنان پیمانکاری، ساماندهی کارکنان ارکان ثالث، بروزرسانی مطالبات منابع انسانی، کاهش زمان محاسبه اسناد و پرداخت مطالبات پیمانکاران طرف قرارداد، توجه ویژه به امر ورزش همگانی و توفیق های ورزشی و اقدام های در رابطه با ایفای مسئولیت های اجتماعی را از دیگر کارهای امسال شرکت دانست.


منبع:

1402/01/01
02:27:02
0.0 / 5
192
تگهای خبر: آموزش , تولید , حفاری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز