بختیار: مجلس از طرح پیش فروش نفت استقبال می كند

بختیار: مجلس از طرح پیش فروش نفت استقبال می كند ام آی جی تی: عضو ناظر مجلس در شورایعالی انرژی با اشاره به اینكه مجلس از مدلهای مختلف در زمینه فروش نفت استقبال می كند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی این آمادگی را دارد كه نفت خویش را به كشورهای قدرتمندی كه درصدد تأمین امینت نفتی خود در یك بازه زمانی دو یا سه ساله هستند پیش فروش كند.


علی بختیار در گفتگو با ایسنا با اشاره به مطرح شدن طرح پیش فروش نفت بیان كرد: كمیسیون انرژی و مجلس شورای اسلامی از مدلهای مختلف برای فروش نفت چه در شرایط تحریم و چه در غیر از آن حمایت می كند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: حالا مدلی مطرح است كه ما نفت خویش را به كشورهای قدرتمندی كه درصدد تأمین امینت نفتی خود در یك بازه زمانی دو یا سه ساله هستند پیش فروش نماییم و جمهوری اسلامی در این زمینه آمادگی لازم را دارد.
این عضو كمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان كرد: با این طرح اطمینان كافی برای پالایشگاه ها و مراكز صنعتی كشورها در حوزه انرژی وجود دارد و آنها می توانند در مورد نفتی كه پیش خرید كردند برنامه ریزی كنند. از قبل هم قراردادهای خرید نفت یكساله بود اما می شود این قراردادها در بازه های طولانی مدت تر بسته شود و به صورت قرارداد پیش فروش منعقد شود.
بختیار در انتها با اشاره به اینكه ما از مدل هایی نظیر عرضه نفت در بورس هم حمایت كردیم، تصریح كرد: علیرغم اینكه آمریكایی ها درصدد این بودند كه صادرات نفت ما را به صفر برسانند ما نفت خویش را در بورس نفت با سازو كار شفاف تر عرضه كردیم و نه تنها فروش نفت به صفر نرسید بلكه در مكانیسم شفاف تری فروخته شد. صادرات و فروش نفت ایران امروز متوقف نشده است. در زمینه پیش فروش نفت هم مجلس این آمادگی را دارد كه هم اجازه دهد و هم نظارت داشته باشد.1398/04/23
14:25:52
5.0 / 5
4271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز