افزایش دما در همه استان های ایران در تیر ۹۸

افزایش دما در همه استان های ایران در تیر ۹۸ به گزارش ام آی جی تی رئیس مركز ملی خشكسالی از افزایش ۱.۷ درجه ای دمای كشور در تیرماه ۹۸ اطلاع داد و اظهار داشت: در نخستین ماه تابستان ۹۸ همه استان ها نسبت به بلندمدت افزایش دما داشتند.صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، به وضعیت دمایی كشور در تیر ماه ۹۸ اشاره و اظهاركرد: متوسط دمای كشور در ماه گذشته، ۳۰.۷ درجه سلسیوس بود و از آنجائیكه میانگین دمای بلندمدت تیر در كشور ۲۹.۱ درجه سلسیوس است، تیر امسال نسبت به بلندمدت ۱.۷ درجه سلسیوس افزایش دما داشت.

وی با تاكید بر اینكه در تیرماه ۹۸ همه استان ها افزایش دما را نسبت به متوسط بلندمدت خود تجربه كردند، اظهار داشت: در ماه گذشته بیشترین افزایش دما در استان های چهارمحال بختیاری و سمنان با ۲.۹ درجه سلسیوس همینطور در اصفهان با ۲.۷ درجه سلسیوس بود.

رئیس مركز ملی خشكسالی افزود: در تیرماه ۹۸ استان های بوشهر و گلستان كمترین افزایش دما را نسبت به بلندمدت تیرماه خود داشتند كه در استان بوشهر در حدود ۰.۵ درجه و در گلستان حدود ۰.۷ درجه بود.

ضیائیان در ادامه با اشاره به اینكه در تیرماه ۹۸ متوسط دمای استان تهران ۲۸.۶ درجه سلسیوس به ثبت رسید، اظهار داشت: از آنجا كه متوسط بلندمدت دمای تهران ۲۶.۸ درجه سلسیوس است، در تیر ماه امسال شاهد اختلاف دمای ۱.۷ درجه ای دما در تهران بودیم.
وضعیت نرمال بارش ایران در تیر ۹۸
رئیس مركز ملی خشكسالی همینطور به اشاره به میزان بارش كشور در تیرماه ۹۸ اظهار داشت: در ماه گذشته مجموع بارش كشور ۳.۴ میلی متر به ثبت رسید. میزان بارش بلندمدت كشور در تیرماه ۳.۶ میلی متر است ازاین رو نسبت به دوره مشابه بلندمدت بارش كشور وضعیت نرمالی داشته اما با عنایت به اینكه در تیرماه سال قبل میزان بارش در حد ۰.۶ میلی متر بود، امسال اختلاف قابل توجهی نسبت به سال قبل در وضعیت بارش داشتیم و بارش تیر امسال نسبت به سال قبل بیشتر بود.

وی با اشاره به وضعیت بارشی استان تهران در ماه گذشته اظهار داشت: در تیرماه ۹۸ تهران ۰.۳ میلی متر بارش دریافت كرد و با عنایت به اینكه بارش بلندمدت تهران در تیرماه ۶.۴ میلی متر است امسال میزان بارش بسیار كمتر از حد دراز مدت بوده است.

رئیس مركز ملی خشكسالی در انتها اظهار داشت: بیشترین میزان بارش تیرماه ۹۸ در استان های گیلان، مازندران و گلستان به ترتیب با ۸۴، ۶۴ و ۲۶ میلی متر بود.
1398/05/04
14:02:21
5.0 / 5
4374
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز