تا دو سال آینده

چراغ چند روستا روشن خواهد شد؟

چراغ چند روستا روشن خواهد شد؟ ام آی جی تی: آمار و ارقام حاكی می باشد كه از شروع دولت یازدهم تابحال به 2639 روستا برق رسانی شده است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته این رقم تا اختتام دولت دوازدهم به 3219 روستا افزایش پیدا خواهدنمود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بطور كلی ۲۱ میلیون نفر از جمعیت كشور در روستاها زندگی می كنند كه ۲۶ درصد جمعیت ایران را به خود اختصاص داده اند. آمارها حاكی می باشد كه حدود ۲۵۰ هزار كیلومتر شبكه برق در حوزه شركت های توزیع به وجود آمده است. ۳۲ درصد شبكه كشور برای برق رسانی به روستاها به وجود آمده است و هم اكنون ۵۷ هزار و ۳۰۰ روستا با ۴.۵ میلیون خانوار از برق برخوردار می باشند، به عبارت دیگر در چهل سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هر هفته ۲۵ روستای كشور برق دار شده است.
به گفته علی چهل امیرانی- مجری طرح برق رسانی روستایی توانیر-، ۵۰ درصد شبكه برق روستایی كشور قدمت بالای ۲۵ سال دارد و فرسوده است. بنا بر این بیشتر از ۸۵ درصد اعتبارات داخلی و منابع حاصل از عوارض برق صرف به سازی، توسعه، نگهداری و رفع فرسودگی شبكه های موجود روستایی شده و كمتر از ۱۵ درصد آن به بخش برق رسانی روستاها و عشایر اختصاص پیدا كرده است.
وی با اشاره به این كه امسال به ۴۰۰ روستای كشور برق رسانی خواهیم كرد، افزود: الان ۹۹.۷ درصد از جمعیت شهری و روستایی كشور از نعمت برق برخوردار می باشند.
ثابت ماندن وضعیت برق رسانی به روستاها از اختتام سال قبل تا اختتام تیر
طبق آخرین آمار وزارت نیرو، تا تا اختتام تیرماه سال جاری ۵۷ هزار و ۲۸۰ روستا برق دار شده اند. بر این اساس تعداد خانوارهای برق دار شده تا اختتام تیرماه سال جاری سال قبل چهار میلیون و ۵۰۰ هزار و ۲۵۰ است. شبكه فشار متوسط روستایی تا اختتام مدت مذكور ۱۴۵ هزار و ۸۹۴ و ۹۴ و شبكه فشار ضعیف روستایی نیز صد هزار و ۲۳۴ كیلومتر است. مقایسه آمار برق رسانی به روستاها در تیرماه سال جاری نسبت به پایاین سال ۱۳۹۷ از آن حكایت می كند كه وضعیت برق روستایی كشور تا اختتام تیرماه نسبت به انتها سال ۱۳۹۷ تغییری نداشته است.
آمار برق رسانی به روستاها پس از انقلاب
طبق آماری كه در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ منترش شده بود بیشتر از ۹۹ درصد روستاهای كشور برق دار هستند. پیش از انقلاب اسلامی ۴۶۶۷ روستا در سطح كشور برق دار بوده كه این رقم تا بهمن سال قبل به ۵۷ هزار و ۲۰۰ روستا با چهار و نیم میلیون خانوار رسیده بود. به عبارت دیگر پس از انقلاب اسلامی تا بهمن سال ۱۳۹۷ نزدیك به چهار روستا در كشور روزانه برق رسانی شد.
1398/05/19
18:22:20
5.0 / 5
4448
تگهای خبر: زندگی , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز