وزیر نفت خبر داد

آغاز همكاری نفتی ها با شركت های دانش بنیان

آغاز همكاری نفتی ها با شركت های دانش بنیان به گزارش ام آی جی تی وزیر نفت از طریق اندازی منطقه نوآوری صنعت نفت اطلاع داد و اظهار داشت: این منطقه در نزدیكی پالایشگاه تهران در شهر ری تا اواخر امسال راه اندازی می شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مهندس بیژن زنگنه در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو در جمع خبرنگاران با اشاره به راه اندازی مركز نوآوری صنعت نفت اضافه كرد: این منطقه در مساحتی به وسعت ۳۰ هكتار در منطقه شهرری نزدیك پالایشگاه تهران راه اندازی می شود.
وی افزود: ایجاد این منطقه میان فعالان این عرصه مانند شتاب دهنده ها، استارت آپ ها، شركت های دانش بنیان و صندوق های حمایتی و مشاوران و همینطور متقاضیان دریافت فناوری تعاملاتی را ایجاد خواهد نمود.
وزیر نفت اشاره كرد: صنعت نفت ظرفیت عظیمی است كه سالی چند ده میلیارد تقاضا به بازار عرضه می كند و از این ظرفیت می توان در جهت توسعه استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان بهره برد.
زنگنه با اشاره به توسعه فناوری از جانب شركت های دانش بنیان اشاره كرد: ولی نباید راضی به این میزان از پیشرفت باشیم و ما در این زمینه راه طولانی را داریم ضمن آنكه شركت های تابع صنعت نفت نیازهایی برای حوزه هایی چون افزایش برداشت دارند.
وی كاتالیست ها، فرآیندهای پتروشیمی و پالایشگاهی را از مهم ترین بخش های حیاتی صنعت نفت نام برد و خاطرنشان كرد: علاوه بر آن صنعت نفت در حوزه هایی چون مسائل زیست محیطی، تصفیه آب، انتقال حرارت و خردگی نیازهایی دارند ازاین رو معتقد هستم كه زمینه های وسیعی برای همكاری میان این صنعت با شركت های فناوری وجود دارد.
وزیر نفت امضای این تفاهم نامه با معاونت علمی را نماد یك اهتمام دوجانبه در صنعت نفت دانست تا زمینه ی بهره برداری از فناوری های تولید شده در كشور فراهم گردد و افزود: ما بطور قطع از فعالیت های شركت های دانش بنیان و فناور حمایت خواهیم كرد ضمن آنكه با امضای این تفاهم نامه همكاری دو طرفه میان معاونت علمی با وزارت نفت ایجاد می شود.
وی امضای این تفاهم نامه را شروعی برای حضور شركت های استارت آپ و دانش بنیان در صنعت نفت توصیف كرد.1398/07/19
22:50:57
5.0 / 5
4383
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز