معاون وزیر نیرو:

همزیستی با سیل را باید یاد بگیریم

همزیستی با سیل را باید یاد بگیریم به گزارش ام آی جی تی معاون آب و فاضلاب وزارت نیرو اظهار داشت: با عنایت به تغییر اقلیم در كشور، مردم ما باید همزیستی با سیل را یاد بگیرند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، قاسم تقی زاده خامسی قبل از ظهر امروز سه شنبه در همایش ملی سیلاب ۹۸-۹۷ كه در استان خوزستان برگزار شد، اظهار نمود: در كشور در امتداد پیش گیری از سیل كارهای بسیاری انجام شده است، راه اندازی سدها سبب شد از سیلی كه در گذشته سه هزار كشته در این استان داشته باشد، حالا بدون هیچ گونه تلفات جانی باشد.
وی اظهار داشت: سالانه سمینار و همایش های مختلف این چنینی در كشور برگزار می گردد كه خروجی آن كتاب هایی برای دانشجویان است اما باید تلاش نماییم این سمینارها خروجی های عملی نیز داشته باشد.
معاون آب و فاضلاب وزارت نیرو اضافه كرد: عنوان این جلسه صحیح نیست؛ چونكه با عنایت به تغییر اقلیم، این سیلاب بطور قطع تكرار خواهد شد و ما باید برای مقابله با آن همه توان و نیروهای خودرا آماده نماییم.
تقی زاده خامسی اشاره كرد: باید تلاش شود تا با آمادگی مردم، تجهیزات و زیرساخت ها همزیستی با سیل را یاد بگیریم.
وی با اشاره به وقوع سیل در دیگر كشورها بیان كرد: در كشورهای توسعه یافته بعد از وقوع این چنین حوادثی راهكارهایی را برای عدم بروز آن طراحی كردند.
معاون آب و فاضلاب وزارت نیرو عنوان كرد: ساخت سیل بند، تقویت مسئولیت دولت، تعریف نقل ها، افزایش سامانه آگهی سیل و مدیریت ریسك همچون راهكارهای انجام شده برای سیل های بزرگ در جهان بوده است.
تقی زاده خامسی اظهار داشت: سیل بحران است اما بحران خوبی است؛ مدیرانی كه درك بالایی دارند می توانند به خوبی این بحران را نه به مسئله بلكه فرصت تبدیل كنند.
وی اضافه كرد: سوژه سیلاب یك سوژه میان بخشی است و یك دستگاه به تنهایی نمی تواند مدیریت آنرا برعهده داشته باشد.


منبع:

1398/08/21
14:33:12
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: آب , دستگاه , راه اندازی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز