تا اواسط دهه ۲۰۲۰؛

رشد تقاضای نفت هند از چین جلو خواهد زد

رشد تقاضای نفت هند از چین جلو خواهد زد به گزارش ام آی جی تی آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش روز جمعه خود اعلام نمود با افزایش سرمایه گذاری در پالایشگاه ها، رشد تقاضای نفت هند تا اواسط دهه ۲۰۲۰ از چین پیشی خواهد گرفت.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش روز جمعه خود اعلام نمود رشد تقاضای نفت هند تا اواسط دهه ۲۰۲۰ از چین پیشی خواهد گرفت و این كشور را بیشتر در معرض ریسك اختلال عرضه نفت از خاور میانه قرار می دهد. در این گزارش عامل اصلی این رشد، افزایش سرمایه گذاری های هند در بخش پالایشگاهی اعلام شده است.
انتظار می رود تقاضای نفت هند از ۴.۴ میلیون بشكه در روز در ۲۰۱۷ به ۶ میلیون بشكه در روز در ۲۰۲۴ افزایش پیدا كند، اما تولید داخلی آن تنها اندكی رشد خواهد نمود. بدین سان هند بیشتر از قبل به واردات نفت خام وابسته خواهد شد و بیشتر از همیشه در معرض ریسك اختلالات عرضه نفت خام از خاورمیانه قرار خواهد گرفت.
فاتح بیرول، مدیر اجرایی ارشد آژانس بین المللی انرژی، می گوید: ما پیشبینی می نماییم كه بخش پالایشگاهی هند عامل كلیدی رشد تقاضای نفت این كشور باشد.
طبق پیشبینی آژانس، رشد تقاضای نفت چین تا آخر دهه ۲۰۲۰ تنها اندكی پایین تر از رشد تقاضای نفت هند خواهد بود، اما از آن تاریخ به بعد این فاصله هر روز بیشتر خواهد شد.


منبع:

1398/10/21
20:00:21
5.0 / 5
4289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز