سخنگوی شركت ملی گاز:

تا ۱۰ روز دیگر صرفه جویی كنید

تا ۱۰ روز دیگر صرفه جویی كنید به گزارش ام آی جی تی سخنگوی شركت ملی گاز اظهار داشت: پیك مصرف گاز یك هفته تا 10 روز دیگر ادامه خواهد داشت پس از مردم تقاضا داریم كه در این مدت در میزان مصرف صرفه جویی داشته باشند تا روند سوخت رسانی گرفتار مشكل نشود.


محمد عسكری در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه میزان مصرف گاز نسبت به چند روز پیش حدودا كاهش پیدا كرده است اظهار نمود: حالا ۵۷۴ میلیون متر مكعب در روز گاز مصرف می شود كه می توان این عدد را تا حد قابل توجهی كم كرد.
وی درباره وضعیت تامین گاز صنایع و نیروگاه ها اظهار داشت: وزارت نفت موظف است سوخت این دو بخش را تامین كند و برای این مسئله نیز اقدامات لازم را انجام داده است اما در این مدت ممكنست سوخت گاز نیروگاه ها كمتر شده باشد كه آن هم مدت زیادی طول نمی كشد.
سخنگوی شركت ملی گاز اظهار نمود: با صرفه جویی هایی كه مردم در مصرف گاز در این مدت انجام داده اند، توانستیم موانع زیادی را پشت سر بگذاریم اما تقاضا داریم كه در ایام باقی مانده هم نسبت به میزان مصرف حساس باشند.
هفته گذشته میزان مصرف گاز در كشور ركورد زد و به حدود ۶۰۰ میلیون متر مكعب رسید و این در حالی بود كه نهایتا این عدد در سال قبل به ۵۲۰ میلیون مترمكعب در روز رسیده بود. همین موضوع نیز روند گازرسانی به نیروگاه ها را گرفتار مشكل كرده بود و نیروگاه ها برای تامین گاز و انجام عملیات تعمیر و نگهداری با مشكلات دست وپنجه نرم می كردند.
منبع:

1398/11/05
23:09:27
5.0 / 5
4275
تگهای خبر: سوخت , شركت , كشور , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز