سقوط نفت با گسترش سریع ویروس چینی

سقوط نفت با گسترش سریع ویروس چینی ام آی جی تی: قیمت نفت در معاملات روز پنجشنبه با گسترش سریع ویروس كرونای جدید در چین و افزایش بالاتر از حد انتظار ذخایر نفت آمریكا، روند نزولی خودرا ازسرگرفت و كم شد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۶۲ سنت معادل یك درصد كاهش، به ۵۹ دلار و ۱۹ سنت در هر بشكه رسید. نفت برنت روز چهارشنبه ۰.۵ درصد افزایش قیمت داشت.

بهای معاملات آتی نفت آمریكا ۵۱ سنت معادل یك درصد كاهش داشت و به ۵۲ دلار و ۸۲ سنت در هر بشكه رسید.

قیمتهای نفت بعد از ریزش سنگین كه آنها را به پایین ترین ركوردشان در سه ماه گذشته رساند با اقدام سرمایه گذاران در ارزیابی خسارات شیوع ویروس كرونای جدید به رشد اقتصادی و تقاضا برای نفت در ایام اخیر كم و بیش ثابت بودند.

اما حالا افزایش تلفات این ویروس و گسترش آن در سراسر جهان باردیگر اوضاع را هشداردهنده كرده و در نتیجه موجب سقوط شدید بورسهای آسیایی شده است.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد شركت OANDA، شیوع ویروس ووهان و تاثیر اقتصادی آن در آسیا كه موتور رشد اقتصاد جهان محسوب می شود، حساسترین موضوع پیش روی بازارهای نفت می باشد و در چنین شرایطی، هر گونه افزایش قیمت عمر كوتاهی خواهد داشت.

وزارت بهداشت ژاپن اعلام نمود سه ژاپنی كه از ووهان چین تخلیه شده و روز چهارشنبه به ژاپن منتقل شدند، به ویروس كرونا آلوده شده اند كه دو نفر از آنها هیچ نشانه ای از مبتلاشدن نداشتند. دو نفر حاضر به آزمایش نشدند و ۱۱ مورد تایید شده از مبتلاشدن به این ویروس وجود دارد.

شمار افرادی كه به این ویروس آلوده شده اند در چین از ۷۷۰۰ نفر گذشت و كشورهایی مختلفی كه شهروندانشان را از ووهان تخلیه كرده اند، ایزوله كردن آنها را آغاز نموده اند تا از شیوع این اپیدمی جلوگیری نمایند. شمار تلفات این ویروس در چین به ۱۷۰ نفر افزایش پیدا كرده است.

كمیته اضطراری سازمان جهانی بهداشت روز پنج شنبه نشست دیگری جهت بررسی اعلام وضعیت اضطراری جهان درباب گسترش سریع اپیدمی جدید برگزار می نماید.

بر اساس گزارش رویترز، ایرلاینهای سراسر جهان پروازهای مستقیم به چین را كاهش داده یا لغو كرده اند و دولتهای مختلف آگهی سفر صادر كرده و شمار مسافران كاهش پیدا كرده است.

در این بین آمار رسمی نشان داد ذخایر نفت آمریكا در هفته گذشته رشد كرده است كه قیمتهای نفت را تحت فشار كاهشی بیشتری قرار داد. بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریكا، ذخایر نفت در هفته منتهی به ۲۴ ژانویه ۳.۵ میلیون بشكه رشد كرده است.

منبع:

1398/11/10
23:31:35
5.0 / 5
4225
تگهای خبر: انرژی , سازمان , شركت , قیمت نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز