كرونا به جان منابع آبی افتاد

با هر بار شست و شوی دست چقدر آب مصرف می شود؟

با هر بار شست و شوی دست چقدر آب مصرف می شود؟ به گزارش ام آی جی تی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا اظهار داشت: در هر 20 ثانیه كه افراد مبادرت به شست و شوی دست خود می كنند شش لیتر آب مصرف می شود؛ پس سفارش ما این است كه افراد ابتدا از صابون استفاده و سپس شیر آب را باز كنند.


قاسم تقی زاده خامسی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه باوجود مناسب بودن بارندگی امسال اما میزان مصرف آب در كشور بالاست، اظهار نمود: میزان مصرف متوسط آب در كشور حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا كرده كه عدد قابل توجهی است و اگر به این مساله توجه جدی نشود، ممكنست در تابستان مشكلاتی به وجود آید.
وی ادامه داد: خواهش ما این است كه مردم ضمن رعایت بهداشت نسبت به مدیریت مصرف آب نیز توجه داشته باشند و بدانند كه در ۲۰ ثانیه ای كه دست خودرا می شویند، حداقل شش لیتر آب مصرف می شود و اگر جمعت كشور بطور متوسط پنج مرتبه دست خودرا به شیوه نادرست بشویند، میزان مصرف آب عدد بسیار بالایی خواهد شد.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاكید بر اینكه تقاضای ما این است كه مردم نسبت به استفاده صحیح از منابع آب اهتمام داشته باشند، اشاره كرد: با رعایت مصرف می توان مقابل مشكلات احتمالی ایستاد و آب زیادی را ذخیره كرد.
تقی زاده خامسی با اشاره به ظرفیت محدود تصفیه خانه ها در كشور اظهار نمود: این محدودیت این نكته را گوشزد می كند كه در میزان مصرف آب صرفه جویی داشته باشیم. تا بتوانیم از این شرایط، بدون مشكل عبور نماییم.
وی در پاسخ به این پرسش كه چرا تا كنون تعداد تصفیه خانه ها افزایش نیافته است؟ اظهار داشت: این كار در حال انجام می باشد و هر سال تعداد زیادی تصفه خانه وارد مدار می شود اما هم اكنون تعداد تصفیه خانه ها محدود است و باید مدیریت مصرف در دستور كار همه قرار گیرد.
منبع:

1399/01/02
15:08:55
5.0 / 5
3276
تگهای خبر: آب , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز