در گزارش ام آی جی تی مطرح شد:

رهاسازی 1 و هفت دهم میلیارد متر مكعب آب از سد سفیدرود

رهاسازی 1 و هفت دهم میلیارد متر مكعب آب از سد سفیدرود به گزارش ام آی جی تی مدیر عامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به رها سازی یك میلیارد و ۷۶۳ میلیون متر مكعبی آب سد سفیدرود، اظهار داشت: هم اكنون ذخیره پشت سد ۴۵۱ میلیون متر مكعب است.وحید خرمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه هم اکنون مجموعه آب تحویلی به شبکه سفیدرود یک میلیارد و ۷۶۳ میلیون متر مکعب است، اظهار داشت: این میزان آب برای آبیاری ۱۷۲ هزار هکتار از اراضی شالیزاری تحت پوشش شبکه سفیدرود بوده است.
وی با اشاره به اینکه میزان حجم ذخیره سد مخزنی سفیدرود ۴۵۱ میلیون متر مکعب است، اضافه کرد: دبی ورودی آب ۲۳ متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن ۱۶۳ متر مکعب بر ثانیه است.
مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اعلان اینکه هم اکنون مشکلی در حوزه آبیاری نداریم، اشاره کرد: بر مبنای گزارشات دریافتی از سازمان جهاد کشاورزی گیلان ۸۵ درصد شالیزارهای استان خوشه زنی داشته است.
وی همینطور به نوبت بندی آب اشاره نمود و اظهار داشت: نوبت بندی آب بر مبنای تصمیم کمیته منابع و مصارف آب استان و پایش شرایط جوی اتخاذ می شود و تا چند روز آینده به همین منوال رهاسازی آب صورت خواهد گرفت.
خرمی اشاره کرد: تا زمانی که جهاد کشاورزی درخواست رهاسازی آب برای اراضی تحت شبکه را داشته باشد رهاسازی صورت خواهد گرفت.
وی در ادامه به وضعیت سد شهر بیجار هم اشاره و اظهار نمود: الان پایداری تأمین آب آشامیدنی و آب زراعی ۱۵۰ هکتار از اراضی منطقه از جانب این سد انجام می شود.
مدیر عامل آب منطقه ای گیلان با اعلان اینکه هم اکنون ذخیره سد بیجار (آیت الله بهجت) ۷۲ میلیون متر مکعب است، اظهار داشت: ورودی دبی آب این سد نیم متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن ۵ متر مکعب بر ثانیه است.
وی افزود: سد شهر بیجار آب شرب ۷۰ درصد جمعیت شهری استان گیلان را تأمین می کند.


منبع:

1399/04/30
22:52:27
5.0 / 5
2037
تگهای خبر: آب , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز