معاون برق منطقه ای فارس و بوشهر اعلام كرد

سرمایه گذاری ۱۵۰میلیارد ریالی برای تأمین برق پایدار جزیره ی خارگ

سرمایه گذاری ۱۵۰میلیارد ریالی برای تأمین برق پایدار جزیره ی خارگ به گزارش ام آی جی تی فارس معاون بهره برداری شركت برق منطقه ای فارس و بوشهر از سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی این شركت برای تأمین برق مطمئن و پایدار در جزیره خارگ استان بوشهر اطلاع داد.


حمزه روغنیان شنبه 11 مرداد در جمع خبرنگاران اضافه کرد: اقدامات اساسی و فنی مختلف، نظیر تعمیرات اساسی توربین گازی، تغییر سامانه حفاظت ژنراتور، سرویس دوره ای مولدهای دیزلی و رله های حفاظتی در جهت تأمین برق خارگ انجام شده است.
او با اشاره به اینکه بهینه سازی نیروگاه خارک و تأمین برق پایدار در آن جزیره مورد تاکید مقامات وزارت نیرو، وزارت نفت و مسؤلان استان بوشهر است، اظهار داشت: تعمیرات اساسی توربین گازی طبق استانداردهای موجود به نحوی انجام شده که اغلب تجهیزات مکانیکی، الکتریکی و ابزار دقیق آن تعویض شده اند.
روغنیان با یادآوری اینکه تغییر سیستم حفاظت ژنراتور و کنترل مربوط به توربین گازی از اهمیت بسزایی برخوردار است، اضافه کرد: سرویسهای دوره ای همه مولدهای دیزلی و انجام تعمیرات اساسی مولدها و رله های حفاظتی در جزیره خارک با استفاده از توان متخصصین داخلی و بدون احتیاج به خدمات خارجی با موفقیت انجام شده و شرایط را برای تأمین برق مطمئن و پایدار دراین جزیره فراهم نموده است.
وی همینطور از سرویس دوره ای همه تابلوها و تنظیم رله های حفاظتی در مولدهای تولید برق در جزیره خارک اطلاع داد و اظهار داشت: بررسی وضعیت ترانسفورماتورهای قدرت و سرویس آنها در این جزیره هم زیر نظر متخصصین به صورت دوره ای انجام می گیرد و شرایط برای تولید و تأمین برق مطمئن فراهم گشته است.
روغنیان با اشاره به اینکه بعضی از این اقدامات در زمان بیماری کرونا و با سختی فراوان از نظر تردد افراد و ارسال تجهیزات به جزیره خارک انجام شده است، اضافه کرد: انجام بموقع این اقدامات و پیش از بالا رفتن اوج بار مصرف برق با موفقیت به اتمام رسید و شرایط برای عبور از تابستان گرم و پر مصرف برق در جزیره خارک فراهم گردید، ضمن آنکه همچنان سفارش و تاکید کارشناسان بر رعایت الگوی مصرف، صرفه جویی و موکول کردن مصارف غیر ضروری به ساعتهای غیر از ساعت اوج مصرف است.
معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر همینطور اظهار داشت: با عنایت به اهمیت تأمین برق مطمئن جزیره خارگ و ظرفیت های مهمی که در منطقه وجود دارد، ایجاد و توسعه زیر ساختهای تأمین برق یکی از نیازهای مهم واساسی این جزیره است از این این مورد همیشه با حساسیت و اهمیت از جانب مسؤلان و کارشناسان و متخصصان برق منطقه ای دنبال می شود.
روغنیان همینطور بر ضرورت توسعه فرهنگ صرفه جویی و مصرف بهینه برق در میان ساکنان هم تصریح کرد و اظهار داشت: تأمین و تولید و توزیع برق در این جزیره با محدودیت هایی مواجه می باشد، ازاین رو ساکنان و شهروندان این جزیره باید بیشتر از پیش الگوهای مصرف بهینه را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهند، مسؤلان و دستگاههای فرهنگی محلی هم باید با تعامل و هم اندیشی برنامه های فرهنگی مصرف بهینه برق را بیشتر و بهتر مورد آموزش و تاکید قرار دهند.
معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر افزود: تأمین و توزیع برق در جزیره خارگ بعنوان مهمترین پایانه صدور نفت کشور از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و تلاش می شود تا سامانه های تأمین برق دراین جزیره دارای ضریب اطمینان بالاتر از استانداردهای معمولی باشد و احتمال قطع برق در جزیره به حداقل ممکن برسد.
منبع:

1399/05/11
15:05:53
5.0 / 5
2401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز