عامل قطعی مكرر برق پایتخت دستگیر شد

عامل قطعی مكرر برق پایتخت دستگیر شد به گزارش ام آی جی تی شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، اعلام نمود: عامل قطعی های مكرر پایتخت دستگیر و از محل آنها بیشتر از ۲ تن كابل برق كشف و ضبط شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مهدی رضایی مدیر دفتر حراست و امور محرمانه این شرکت با بیان این که خاموشی های ناخواسته سبب رنجش خاطر شهروندان شده است، به تشریح علل بعضی از قطعی های برق پایتخت پرداخت و اظهار داشت: یکی از مهم ترین علت های قطعی برق، سرقت کابل ها توسط بعضی از افراد بوده است که متاسفانه این مورد مشکلات فراوانی برای شهروندان به وجود آورده است.
وی با بیان این که سرقت کابل های شبکه برق سبب فشار به شبکه توزیع و منجر به افزایش مصرف برق می شود، تصریح کرد: سودجویی سارقان سبب سلب آرامش شهروندان شده به صورتی که حتی جان آنها امکان دارد به خطر بیافتد.
مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ تصریح کرد: بازرسان این شرکت با قاطعیت با سودجویان و افرادی که مبادرت به سرقت کابل های برق می کنند، برخورد قانونی و پرونده آنها را برای مجازات به مراجع قضایی ارجاع خواهد داد.
در همین زمینه هم سرهنگ عباس مرادی، سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری پایتخت، در این خصوص اظهار داشت: در ایام اخیر ده ها دستگاه تابلوی برق و ۲ تن کابل برق شهری از یک باند کشف شد که این افراد سودجو یکی از اصلی ترین عوامل قطعی برق در غرب تهران بودند.
وی با اشاره به این که عامل اصلی این باند روانه زندان شده است، تصریح کرد: این افراد بعد از برش و سرقت کابل های برق، با استفاده از دستگاه پوست کن مبادرت به خارج کردن محتوای کابل ها کرده و آنها را با قیمت ارزان تر به افراد دیگر می فروخته اند. هم چنین عامل اصلی این باند روانه زندان شده و سایر افراد هم در یک عملیات پلیسی شناسایی و دستگیر شدند.
سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری در مورد خطرات این قبیل سرقت ها اذعان کرد: مواردی هم در گذشته داشته ایم که سارق در حین سرقت کابل برق گرفتار برق گرفتگی شده و جان خویش را از دست داده است به صورتی که این افراد علاوه بر به خطر انداختن جان خود، سلامت و اموال مردم ساکن آن مناطق را هم به خطر می انداختند.
منبع:

1399/05/17
13:22:19
5.0 / 5
2285
تگهای خبر: خطرات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز