نگهداری نفت هند در مخازن آمریكا

نگهداری نفت هند در مخازن آمریكا به گزارش ام آی جی تی هند كه سومین واردكننده بزرگ نفت جهان است، در حال بررسی استفاده از تاسیسات ذخیره سازی در آمریكا و سایر مكانهای تجاری مطمئن برای كاهش ریسك تأمین نفت خود است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، نشریه اکونومیک تایمز به نقل از دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند نوشت: هند در حال بررسی تاسیسات نگهداری نفت در آمریکا و سایر نقاط است.

هند سالهاست که بدنبال متنوع کردن تأمین نفت مورد نیاز خود فراتر از خاورمیانه است که حدود ۸۰ درصد از واردات نفت این کشور را تشکیل می دهد.

پرادهان در کنفرانس مجازی امنیت انرژی ۲۰۲۰ اظهار داشت: هند به تازگی قراردادهای تأمین نفت بلندمدت با آمریکا، روسیه و آنگولا به منظور متنوع کردن منابع تأمین نفت منعقد کرده است.

هند و آمریکا در ژوییه توافق مقدماتی جهت بررسی گزینه های موجود برای هند برای ذخیره نفت در مخازن نفت آمریکا امضا کردند.

دهلی نو سال جاری از قیمتهای پایین نفت در آوریل و مه بهره برد و ذخایر نفت استراتژیکش را پر کرد. وزارت نفت و گاز طبیعی هند هفته گذشته اعلام نمود میانگین قیمت نفتی که هند در آوریل و مه خریداری کرد، ۱۹ دلار در هر بشکه در مقایسه با ۶۰ دلار در ژانویه سال ۲۰۲۰ بود. هند به لطف قیمت ارزان نفت که در چند سال گذشته کم سابقه بود، توانست در هزینه واردات نفت خود ۶۸۵.۱۱ میلیون دلار صرفه جویی کند.

این کشور با سود بردن از قیمت پایین نفت در بازار بین المللی، در فاصله آوریل تا مه ۲۰۲۰ حدود ۱۶.۷۱ میلیون بشکه نفت خریداری و سه مخزن استراتژیک را که در ویشاکاپاتنام، مانگالور و پادور بوجود آورده بود، پر کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، وزیر نفت هند هفته گذشته به پارلمان این کشور اعلام نمود به علت افت قیمت نفت در بازار بین المللی، هزینه واردات نفت هند در فاصله آوریل تا ژوییه که اولین سه ماهه سال مالی این کشور است، ۱۲.۴ میلیارد دلار بود. هند با این هزینه ۵۷.۲ میلیون تن نفت خام وارد کرد در حالیکه در مدت مشابه سال قبل ۷۴.۹ میلیون تن نفت به ارزش ۳۶.۲ میلیارد دلار وارد کرده بود.

منبع:

1399/07/10
13:15:27
5.0 / 5
1724
تگهای خبر: انرژی , خرید , قیمت نفت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز