كاهش مدت زمان خاموشی ها با هوشمندسازی مراكز برق

كاهش مدت زمان خاموشی ها با هوشمندسازی مراكز برق معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به تعویض كابل های خودنگهدار اظهار داشت: سال قبل 8000 كیلومتر خودنگهدار جایگزین كابل های مسی شد و امسال نیز برمبنای برنامه ریزی 14 هزار كیلومتر جایگزین خواهد شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، دو پروژه ساز و کاری صنعت برق کشور بامداد امروز سه شنبه و در بیست و چهارمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو و استاندار تهران به بهره برداری رسید.
این پروژه ها شامل اتمام نوسازی و تبدیل شبکه سیمی فشار ضعیف با کابل خودنگهدار در سطح شهر تهران و هوشمندسازی مراکز اتفاقات و حوادث شبکه توزیع برق است که با ۴۵۸ میلیارد تومان از محل منابع داخلی وزارت نیرو به ثمر رسیده اند.

۴۱۶ میلیارد تومان از این مجموع مربوط به پروژه نوسازی و تبدیل شبکه سیمی فشار ضعیف با کابل خودنگهدار شهر تهران است که از سال ۱۳۹۱ عملیات اجرائی آن شروع شده است.
در این پروژه، ۷۰۰۰ کیلومتر شبکه راه اندازی و ۱۳ هزار کیلومتر کابل سرویس فرسوده مشترکان تعویض شده است.
با اجرای این پروژه انشعاب های بیش از ۱.۱ میلیون مشترک برق اصلاح شده و کاهش ۸۵ درصدی نرخ حوادث و اتفاقات و به تبع آن نرخ انرژی توزیع نشده شبکه فشار ضعیف را به دنبال دارد.
پروژه هوشمندسازی مراکز اتفاقات و حوادث شبکه توزیع برق نیز از سال ۹۸ شروع شده است.
این پروژه نیز شامل تجهیز و راه اندازی ۶۵ دستگاه خودروی عملیاتی مجهز به تجهیزات مدیریت حوادث و اتفاقات شبکه بوده و اجرای آن منجر به افزایش راندمان سازمانی با استفاده بهینه از منابع انسانی و تجهیزات و افزایش میزان رضایتمندی مشترکان خواهد ش
غلامعلی رخشانی مهر در آئین بهره برداری از دو پروژه ساز و کاری صنعت برق تهران که در قالب بیست و چهارمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو صورت گرفت، اضافه کرد: از شروع امسال تا کنون ۵۰۰۰ کیلومتر شبکه کابل مسی تبدیل گشته است و برنامه داریم که هر ماه یک استان را اعلام نماییم که در این خصوص، استان لرستان برای آبان ماه آماده است.
رخشانی مهر همین طور درباب پروژه هوشمند سازی مراکز اتفاقات برق (هما) اظهار داشت: یکی از برنامه های ۲۴ گانه است که برای دو سال برنامه ریزی و به اجرا در آمده که در همین خصوص ۱۰۵ طرح در چارچوب این برنامه ها تعریف شده است.
وی افزود: هوشمند سازی مراکز اتفاقات برق منجر به کاهش مدت زمان خاموشی ها خواهد شد چونکه در چارچوب این برنامه می توان علاوه بر مدیریت تماس هایی که در شرایط حاد جوی رخ می دهد، میزان رضایت مشترکان و پایش پذیری و رصد اکیپ های عملیاتی را بیشتر کرد.
معاون هماهنگی توزیع توانیر درباب توسعه ناوگان عملیاتی برق نیز اظهار داشت: با راه اندازی ناوگان موتوری، رسیدگی به خاموشی های تکی که برمبنای آمار ۶۰ درصد از خاموشی ها را شامل می شود، با سهولت بیشتر و سرعت افزون تر صورت خواهد گرفت.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، رخشانی مهر در عین حال از راه اندازی اپلیکیشن خدمات غیرحضوری برق ایران (خدمات سبز) در آینده بسیار نزدیک آگاهی داد و اظهار داشت: به دنبال این هستیم که درب شرکت های توزیع برق را به صورت نمادین ببندیم و همه خدمات را به صورت غیر حضوری ارائه نماییم.1399/07/22
13:00:40
5.0 / 5
1151
تگهای خبر: آب , انرژی , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز