فرار كاركنان سكوهای نفتی خلیج مكزیكو از طوفان زتا

فرار كاركنان سكوهای نفتی خلیج مكزیكو از طوفان زتا در آستانه وقوع بیست و هفتمین طوفان فصل جاری كه انتظار می رود به یك طوفند قدرتمند تبدیل گردد، تولیدكنندگان نفت روز دوشنبه به تخلیه سكوهای تولید فراساحلی در خلیج مكزیكوی آمریكا اقدام نمودند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شرکتهای BP و شورون اعلام نمودند کارکنانشان را از تاسیسات فراساحلی خلیج مکزیکو تخلیه کرده و مسیر طوفان گرمسیری زتا را زیر نظر دارند.

مرکز ملی طوفان آمریکا اعلام نموده که این طوفان امکان دارد قبل از رسیدن به شبه جزیره یوکاتان به یک طوفند قدرتمند تبدیل گردد و روز چهارشنبه با قدرت یک طوفند به شمال منطقه گلف کاست نزدیک شود. زتا بامداد روز دوشنبه در ۲۸۵ کیلومتری جنوب جزیره کوزومل مکزیک بود و با سرعت ۹ مایل بر ساعت به سمت شمال غرب حرکت می کرد. دولت مکزیک برای بخشهای شبه جزیره یوکاتان اخطار طوفند صادر کرده است.

شرکت BP در اطلاعیه ای اعلام نمود با عنایت به پیش بینیها از حرکت طوفان به سمت مرکز یا شمال شرق خلیج مکزیکو در چند روز آینده، ما اقدامات احتیاطی را در پیش گرفتیم و کارکنان از چهار سکوی تولید در این منطقه تخلیه شدند.

شورون هم اعلام نمود کارکنان غیرضورری خویش را تخلیه کرده و تاسیسات انرژی ساحلی هم مسیر طوفان را پیگیری می کنند.

تولید نفت فراساحلی منطقه خلیج مکزیکوی آمریکا حدود ۱۷ درصد از تولید نفت و پنج درصد از تولید گاز طبیعی این کشور را تشکیل می دهد.

در فصل طوفانهای گرمسیری سال جاری ۱۰ طوفان به خاک آمریکا رسیده که آخرینشان طوفان دلتا بود که چند هفته قبل از بخشهایی از این کشور عبور کرد.

بر اساس گزارش رویترز، تولیدکنندگان نفت در خلیج مکزیکو سال پرچالشی داشته اند و ناچار شده اند حداقل شش بار برای احتیاط در مقابل طوفانهایی که از این منطقه عبور می کنند، کارکنانشان را از سکوهای فراساحلی تخلیه کنند.

منبع:

1399/08/06
11:59:43
5.0 / 5
1378
تگهای خبر: انرژی , تولید , تولید نفت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز