از ابتدای امسال تاكنون ؛

۸۵۸ حلقه چاه غیرمجاز آب در تهران بسته شد

۸۵۸ حلقه چاه غیرمجاز آب در تهران بسته شد مجری طرح احیا و تعادل بخشی شركت آب منطقه ای تهران از انسداد 858 حلقه چاه غیرمجاز در استان تهران از شروع سال جاری تا حالا آگاهی داد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، حمید شاهرخ نیا، در نشست کمیته راهبردی طرح احیا و تعادل بخشی که با حضور تعدادی از معاونان و مدیران شرکت برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: تا حالا با همت و پیگیری امورهای منابع آب، ۸۵۸ حلقه چاه غیرمجاز از شروع سال تا حالا مسدود شده که بیشترین تعداد، مربوط به شهرستان های تهران و پردیس و شهریار بوده است. وی افزود: باتوجه به افت بیش از پیش سطح آب های زیرزمینی و ممنوعیت توسعه بهره برداری جهت مصارف کشاورزی و محدودیت های استفاده از منابع آب های سطحی و زیرزمینی و نظر به تغییر نگرش وزارت نیرو از طرح های سازه ای به طرح های پیشگیرانه مانند طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، جلوگیری از تخلفات منابع آبی در محدوده عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران امری ضروری می باشد. شاهرخ نیا با اشاره به اینکه از شروع سال جاری تاکنون، ۲۰۸ عدد کنتور هوشمند روی چاه های مجاز دارای پروانه بهره برداری نصب شده است، اشاره کرد: هدف از این اقدام مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات است؛ چونکه با نصب کنتورهای هوشمند در طول سال، میزان آب استحصالی هر چاه سنجش شده و در صورت اضافه برداشت هشدارهای لازم به بهره بردار داده می شود. مجری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه ای تهران اضافه کرد: از شروع سال تاکنون، ۴۷ دستگاه حفاری غیر مجاز نیز توقیف شده است که امور منابع آب دماوند با ثبت ۱۹ مورد توقیف دستگاه غیر مجاز عملکرد خوبی را در این عرصه رقم زده است. شاهرخ نیا در ادامه به انجام ۲۷ مورد عملیات تقلیل منصوبات چاه های مجاز توسط امورهای منابع آب استان اشاره نمود و اظهار داشت: با این اقدامات، از اضافه برداشت ۲ میلیون و ۵۱۸ هزار متر مکعب آب از سفره های آبی استان تهران جلوگیری به عمل آمده است.
مجری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه ای تهران با اعلان اینکه تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی وظیفه اصلی و یکی از تکالیف قانونی ما است، گفت: امیدواریم در فرصت باقی مانده تا آخر سال جاری، با همت هر چه بیشتر درهمه ارکان شرکت، مسائل مربوط به صیانت از منابع آب با جدیت بیش از پیش پیگیری شود. مقرر شده با انعقاد تفاهم نامه ای با شرکت های کنتورسازی در قالب تسهیلات امکان نصب کنتورهای حجمی هوشمند آب و برق برای بهره برداران مهیا شود.

1399/09/11
23:06:49
5.0 / 5
1283
تگهای خبر: آب , حفاری , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز