بخش زیادی از تجهیزات صنعت پتروشیمی در داخل ایجاد می شود

بخش زیادی از تجهیزات صنعت پتروشیمی در داخل ایجاد می شود به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس تاکید کرد: بخش زیادی از تجهیزات با فناوری بالای صنعت پتروشیمی امروز در داخل کشور ایجاد می شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، جعفر ربیعی امروز بعد از امضای قرارداد ساخت ۲۴ دستگاه کمپرسور سانتریفیوژ و راه اندازی ایستگاه جمع آوری گازهای همراه نفت منطقه رگ سفید با شرکتهای ایرانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تأمین خوراک یکی از دغدغه های صنعت پتروشیمی و جمع آوری گازهای مشعل هم از دغدغه های نفت بوده است که صنعت پتروشیمی به این منظور وارد بالادست خود شد و مسئولیت جمع آوری گازهای مشعل را به عهده گرفت تا با انتقال به پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس آنرا به خوراک پتروشیمی تبدیل کند.
وی ضمن اشاره به اینکه پروژه بهسازی و راه اندازی تأسیسات جمع آوری گازهای مشعل حدود یک میلیارد یورو هزینه دارد که ازسوی هلدینگ خلیج فارس تأمین می شود، اضافه کرد: امروز ساخت بخش هایی از این پروژه با صنعتگران داخلی به امضا رسید که این نشان داده است بخش زیادی از تجهیزات با فناوری بالای صنعت پتروشیمی در داخل کشور ایجاد می شود.
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس افزود: با اجرای پروژه های جمع آوری گازهای مشعل، بخش زیادی از گازهای همراه نفت که در خوزستان می سوزد، به خوراک با ارزش پتروشیمی تبدیل می شود.
ربیعی اظهار داشت: بیدبلند خلیج فارس مسئولیت جمع آوری روزانه ۵۹۰ میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت را به عهده دارد که افزون بر پیشگیری از گازسوزی، آنرا به خوراک صنعت پتروشیمی تبدیل می کند و می تواند به صادرات و تبدیل به محصولات با ارزش تر در صنایع پایین دستی منجر شود.
منبع:

1400/01/18
11:41:11
0.0 / 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز