برای نهمین ماه پیاپی ثبت شد؛

افزایش تعداد دكل های حفاری نفت و گاز آمریكا

افزایش تعداد دكل های حفاری نفت و گاز آمریكا ام آی جی تی: شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام نمود که شمار دکل های نفت آمریکا برای نهمین ماه پی در پی بالا رفته است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از رویترز، شرکتهای انرژی آمریکا برای نهمین ماه پی در پی شمار دکل های حفاری نفت و گاز را بالا بردند، چونکه افزایش قیمت نفت در ماه های اخیر تولیدکنندگان نفت شیل را به آغاز فعالیتهای حفاری ترغیب کرده است.
بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (دهم اردیبهشت ماه) خود آورده که مجموع دکل های حفاری آمریکا در این هفته نسبت به هفته قبل از آن دو دستگاه افزایش پیدا کرده و به ۴۴۰ دستگاه رسیده است. این تعداد بالاترین رقم از ماه آوریل ۲۰۲۰ است.
بر اساس این گزارش، این پنجمین هفته در ۶ هفته اخیر بود که شمار دکل های حفاری افزایش پیدا کرد. شمار دکل های نفت و گاز آمریکا در یک سال گذشته ۳۲ دستگاه یعنی ۸ درصد افزایش پیدا کرده است. تعداد دکل های حفاری همینطور ۸۰ درصد نسبت به ماه آگوست ۲۰۲۰ – هنگامی که شمار دکل ها به صورت بی سابقه ای کاهش پیدا کرد - افزایش پیدا کرده است.
این هفته اولین بار از آوریل ۲۰۱۹ بود که تعداد دکل های حفاری نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرد.
در ماه آوریل سال جاری، مجموع تعداد دکل ها ۲۳ دستگاه افزایش یافت و برای اولین بار از ژوئیه ۲۰۱۷، برای نهمین ماه پی در پی روند افزایشی داشت. شمار دکل های نفتی هم برای هشتمین ماه پی در پی افزایش یافت که بالاترین مقدار از آوریل ۲۰۲۰ بود.
مجموع دکل های نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۳۰ مارس (جمعه، دهم اردیبهشت ماه) نسبت به هفته قبل از آن یک دستگاه کاهش پیدا کرد و به ۳۴۲ دستگاه رسید، در حالیکه شمار دکل های گازی دو دستگاه افزایش یافت و به ۹۶ دستگاه رسید.
قیمت نفت خام دبلیوتی آی آمریکا در هفته یاد شده حدود ۶۴ دلار برای هر بشکه بود.
با توجه به اینکه قیمت ها از اکتبر سال ۲۰۲۰ بیشتر روند افزایشی داشته اند، برخی از شرکتهای انرژی اعلام نمودند بعد از کاهش هزینه های حفاری و تکمیل در دو سال گذشته، قصد دارند هزینه های خویش را در سال ۲۰۲۱ کمی بالا برند.
شمار دکل های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیشبینی تولید نفت این کشور در آینده و مورد توجه فعالان بازار نفت می باشد.


منبع:

1400/02/12
12:55:13
0.0 / 5
548
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز