گزارش ام آی جی تی؛

حریق در پالایشگاه تهران

حریق در پالایشگاه تهران ام آی جی تی: پالایشگاه تهران امروز عصر گرفتار حریق شد که پس از حدود سه ساعت تلاش آتش نشانان همچنان ادامه دارد و آتش مخزن بعد از سوختن مواد داخل مخزن خاموش خواهد شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، ساعت ۱۹: ۱۸ دقیقه امروز یک مورد آتش سوزی در پالایشگاه تهران واقع در شهرستان ری اعلام گردید و مأموران آتش نشانی بلافاصله به محل اعزام شدند.
سخنگوی اورژانس: اعزام ۱۰ دستگاه آمبولانس به پالایشگاه تهرانمجتبی خالدی سخنگوی اورژانس تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: دقایقی قبل وقوع آتش سوزی در خیابان شهید رجایی، سه راه خیرآباد، پالایشگاه تهران به مرکز اورژانس کشور اعلام گردید. وی ادامه داد: سریعاً ۱۰ دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد. سخنگوی اورژانس تهران اظهار داشت: بیمارستان هفت تیر، فیروزگر و شهید مطهری و بیمارستان های جنوبی در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند. خالدی افزود: ۵۰ تخت در بیمارستان های جنوبی برای مصدومین احتمالی اختصاص یافته است.
سخنگوی آتش نشانی: احتمال استفاده از نیروهای بیشتر زیاد استجلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ساعت ۱۹: ۱۸ عصر امروز یک مورد آتش سوزی در پالایشگاه جنوب تهران (پالایشگاه ری) به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی تهران اعلام می شود. وی افزود: آتش نشانان از ۶ ایستگاه به همراه تانکرهای آب به محل اعزام می شوند. سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران بیان کرد: احتمال این که نیروها بیشتر شوند زیاد است، البته عوامل آتش نشانی پالایشگاه هم در محل حضور دارند. ملکی با اشاره به سبب حادثه اظهار داشت: یکی از مخازن گرفتار آتش سوزی شده است و حجم زیادی از آتش و دود غلیظ به سبب همین حادثه به آسمان رفته است.
مدیرکل مدیریت بحران استاندار تهران: حادثه خرابکاری نیستمنصور درجاتی، در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب وقوع حریق در یکی از خطوط لوله ارتباطی داخل پالایشگاه تهران گفت: علت حادثه پالایشگاه نفت تهران انفجار نیست. درجاتی با تاکید بر این که نشتی لوله ها علت آتش سوزی پالایشگاه نفت تهران بوده است اظهار داشت: این که علت انفجار است اظهار نظر نادرستی است که متأسفانه برخی اعلام نموده اند. مدیرکل مدیریت بحران استاندار تهران با اعلان اینکه همه دستگاه های امدادرسان و خدماتی به محل حادثه اعزام شده اند عنوان داشت: خوشبختانه این حادثه مصدومی نداشته است.خیابان های منتهی به پالایشگاه مسدود شدخبرنگار خبرگزاری مهر که در محل حادثه حضور دارد اعلام نمود تمام خیابان های منتهی به پالایشگاه تهران مسدود شده است و اجازه ورود خبرنگاران به محل حادثه داده نمی گردد آتش نشانان اکنون درحال کوشش برای اطفای حریق هستند.حادثه یک مصدوم بیشتر نداردمجتبی خالدی در گفت و گو با خبرنگار مهر اعلام نمود این حادثه خوشبختانه تلفات جانی نداشته و تنها یک مصدوم داشت که بصورت سرپایی مداوا شد.
جلوی سرایت آتش گرفته شدطبق آخرین اطلاعات به دست آمده در حادثه پالایشگاه نفت تهران تنها یک مخزن حاوی گازوئیل گرفتار احتراق شده بود و این آتش سوزی به سایر مخازن سرایت نکرده است و خط لوله ای نیز گرفتار احتراق نشده است. علت اصلی حادثه ظاهراً نشتی است که در یکی از مخازن کلد پلکس به حجم ۲۰ هزار بشکه رخ داده است. شاکر خفایی رییس روابط عمومی پالایشگاه نفت تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با تلاش آتش نشانان آتش مخزن فراورده نفتی مهار شده است اما بعد از سوختن مواد درون مخزن آتش خاموش خواهد شد.مشکلی برای سوخت رسانی نداریم / تهرانی ها به شایعات توجه نکنندسرهنگ جلیل موقوفه ای با اشاره به اقدامات انتظامی انجام شده در محل حادثه پالایشگاه تهران، اظهار نمود: مردم از تجمع و حضور در محدوده پالایشگاه تهران اجتناب کنند. رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اضافه کرد: بعد از این حادثه شایعاتی در فضای مجازی مطرح شده که به هیچ عنوان حقیقت ندارد پس از شهروندان تهرانی می خواهیم به این شایعات توجه نکنند. این مقام انتظامی متذکر شد: هیچ مشکلی در زمینه سوخت رسانی به وجود نیامده پس شهروندان تهرانی از هجوم به پمپ بنزین و جایگاه های سوخت گاز مایع (CNG) جلوگیری نمایند.احتمال خرابکاری در آتش سوزی پالایشگاه نفت تهران وجود نداردمدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران با تاکید بر بررسی بیشتر علت حریق در پالایشگاه اظهار داشت: احتمال خرابکاری در آتش سوزی پالایشگاه نفت تهران وجود ندارد. حامد آرمانفر در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب حادثه حریق در پالایشگاه تهران گفت: در این حادثه یک مخزن ۲۰ هزار بشکه ای ضایعات نفتی سوخته است. وی عنوان داشت: این حریق هیچ مصدومی بر جای نگذاشته و واحدهای عملیاتی پالایشگاه هیچ صدمه ای ندیده اند. مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران اضافه کرد: اکنون حریق تقریباً مهار شده است.


منبع:

1400/03/13
11:36:49
0.0 / 5
291
تگهای خبر: CNG , آب , ایستگاه , بنزین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز