ارزیابی گلدمن ساكس از تصمیم آمریكا

آزادسازی ذخایر نفت جهانی، قطره ای در اقیانوس

آزادسازی ذخایر نفت جهانی، قطره ای در اقیانوس به گزارش ام آی جی تی بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام نمود آزادسازی هماهنگ ذخایر نفت نفتی از جانب آمریکا و متحدانش کمتر از میزانی بوده که بازار روی آن حساب کرده بود و مانند قطره ای در اقیانوس است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، تحلیل گران گلدمن ساکس اعلام نمودند آمریکا و متحدانش امکان دارد مجموعا حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون بشکه نفت از ذخایر آزاد کنند که کمتر از بیشتر از ۱۰۰ میلیون بشکه نفت می باشد که بازار روی آن حساب کرده بود. ماهیت سواپ نفتی که از ذخایر برداشت می شود افزایش اندک به میزان ۴۰ میلیون بشکه در عرضه نفت در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ را نشان داده است.

این بانک در یادداشتی با عنوان "قطره ای در اقیانوس" نوشت: در مدل قیمت گذاری ما، چنین برداشتی کمتر از دو دلار در هر بشکه ارزش خواهد شد و کمتر از هشت دلار در هر بشکه ریزش قیمت نفت می باشد که از اواخر اکتبر اتفاق افتاده است.

قیمت جهانی نفت روز سه شنبه بعد از اینکه اقدام آمریکا و کشورهای مصرف کننده نفت دیگر برای آزادسازی نفت از ذخایر نفت استراتژیک و پایین بردن قیمتها، ضعیفتر از انتظارات از آب درآمد، به بالاترین حد یک هفته اخیر صعود کرد و در معاملات روز چهارشنبه رشد قیمت روز گذشته را حفظ کرد.

طبق گزارش گلدمن ساکس، قیمت نفت برنت صدمه دیدن تقاضای جهانی برای نفت به میزان ۱.۵ میلیون بشکه در روز در سه ماه آینده تحت تأثیر موج جدید شیوع کووید ۱۹ در اروپا و چین را حساب کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، در گزارش گلدمن ساکس آمده است: باآنکه برداشت هماهنگ از ذخایر استراتژیک توسط دولتهای مختلف دو دلار از پیشبینی قیمت نفت برنت آخر سال این بانک کم می کند اما انتظار می رود عدم پیشرفت مذاکرات با ایران، ریسکهای مذکور را جبران کند. به علاوه اوپک امکان دارد تصمیم بگیرد افزایش تولیدش را برای جبران تأثیر آزادسازی نفت از ذخایر کشورهای مختلف متوقف نماید و چنین اقدامی را در جهت احتیاط در مقابل ریسکهای کووید ۱۹ برای تقاضای نفتی توجیه کند.

منبع:

1400/09/03
14:14:38
0.0 / 5
226
تگهای خبر: آب , اوپك , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز