مدیر عامل شركت ملی نفت ایران عنوان كرد؛

توسعه میدان های نفت و گاز با مشارکت شرکت های روسی

توسعه میدان های نفت و گاز با مشارکت شرکت های روسی ام آی جی تی: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از توسعه میدان های نفت و گاز ایران با مشارکت شرکت های روسی آگاهی داد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از صدا و سیما، محسن خجسته مهر که وزیر نفت را در مسافرت به روسیه همراهی کرد درباره توافق های نفتی ایران و روسیه در حاشیه سفر ابراهیم رئیسی، رییس جمهوری اظهار نمود: بر طبق توافق های بدست آمده، شرکت ملی نفت ایران با مشارکت شرکت های بزرگ روسی، میدان های نفت و گاز ایران را توسعه خواهد داد.
وی با اعلان اینکه ایران و روسیه از نظر ذخایر نفت و گاز در رتبه های اول و دوم جهان قرار دارند، اضافه کرد: روسیه از نظر توسعه میدان های نفت و گاز و تامین تجهیزات مورد نیاز، توانمندی های بسیاری دارد و دراین زمینه می تواند در حوزه سرمایه گذاری مشترک، توسعه میدان های نفت و گاز ایران و افزایش تولید با ایران همکاری کند.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران یکی از مهم ترین خاصیت های سفر رییس جمهوری به روسیه را گسترش روابط اقتصادی خصوصاً در زمینه انرژی برشمرد و اضافه کرد: بطور مشخص حوزه نفت و گاز، عرصه بسیار مهمی برای تقویت همکاریهای دو کشور است، در وضعیت فعلی که منافع اقتصادی ایران و روسیه در گرو یکدیگر است، سفر رییس جمهوری به تعمیق راهبردی روابط کمک خواهدنمود.
خجسته مهر با اشاره به این که ایران و روسیه بعنوان دو کشور قدرتمند منطقه دارای اهمیت ژئوپلیتیک و توانمندی های بالقوه اقتصادی هستند، اظهار نمود: ایران و روسیه با این ظرفیت ها جز تأثیرگذارترین کشورهای جهان به شمار می روند.

1400/11/02
23:53:37
0.0 / 5
302
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز