کشور به قطره قطره پساب نیاز دارد

کشور به قطره قطره پساب نیاز دارد به گزارش ام آی جی تی، یک کارشناس حوزه منابع آبی با اشاره به کمبود بارش ها در ایران نسبت به متوسط جهانی اظهار داشت: ما به قطره قطره پساب برای مصارف صنعتی، کشاورزی، پرورش آبزیان و... نیاز داریم.


کاظم ندافی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: در کشورهای توسعه یافته فاضلاب های شهری و روستایی تصفیه شده و جمعیت تحت پوشش قابل توجهی دارند. اما بسیاری از کشورها به این شدت که کشور ما به پساب نیاز دارد احتیاج ندارند.
وی ادامه داد: در مقایسه با کشورهای توسعه یافته از نظر جمعیت پوشش خدمات تصفیه فاضلاب عقب هستیم اما در مقایسه با سالهای قبل هم به لحاظ نوآوری در سیستم های تصفیه و هم به جهت جمعیت تحت پوشش و خدمات شرایط بهتری داریم.
این کارشناس حوزه منابع آبی با اعلان اینکه برمبنای رویکرد سازمان بهداشت جهانی متناسب با کاربرد پساب، استانداردهای محیط زیستی آن تعیین می شود، اظهار داشت: بایستی برای پساب استانداردهای در سطوح متفاوت تعیین نماییم، پساب مورد استفاده برای آبیاری محصول کشاورزی که خام استفاده می شود استانداردهای خاص، فناوری پیشرفته، نظارت و پایش ویژه نیاز دارد.
بگفته ندافی، برای ما مقرون به صرفه است که از پساب برای کشاورزی مانند پرورش گونه های گیاهی که از چوب یا ریشه آنها بهره گرفته شود استفاده نمائیم چونکه این پساب سطح استانداردسازی پایین تری دارد و این نوع کاربردها در کشور ما بیشتر قابل سفارش است.
وی با اعلان اینکه در ایران باتوجه به مصرف عمده آب در بخش کشاورزی و به سبب شرایط خشکسالی، در همه مناطق و استانهای کشور به پساب نیاز داریم؛ اظهار داشت: اولویت مصرف پساب بخش کشاورزی است اما با رعایت استاندارد پساب و رعایت کشت مناسب؛ در این صورت می توانیم در تمام استانها بکارگیری پساب را داشته باشیم.1401/10/29
16:27:53
0.0 / 5
196
تگهای خبر: آب , خدمات , سازمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز