سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس:

بر مبنای بودجه 1402 تخصیص سوخت نیروگاه ها شفاف می شود

بر مبنای بودجه 1402 تخصیص سوخت نیروگاه ها شفاف می شود به گزارش ام آی جی تی، سخنگوی کیمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که با اجرای قانون بودجه 1402 تخصیص سوخت نیروگاه ها شفاف شده و عمده قاچاق سوخت مایع حذف می شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مالک شریعتی نیاسر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در رشته توئیتی در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت:
«گزارش عملکرد در ‎بودجه۱۴۰۲ (تکمیل می شود):
۱. آغاز بررسی بودجه پیشنهاد کردم با عنایت به تمدید قانون برنامه ششم، ‎سهم صندوق به ۴۲٪ افزایش یابد. با مخالفت دولت و تلفیق، رای نیاورد اما با ایراد شورای نگهبان، این مورد به مجلس بازگشت و در نهایت برای تأمین نظر شورای نگهبان، همان ۴۲٪ تصویب گردید.
‏۲. در لایحه دولت، ۱۹همت تأمین قیر پروژه های عمرانی داشت که در تلفیق به ‎حواله قیر تهاتری تغییرکرد! به دلیل سابقه ‎فساد زیاد در طول زنجیره، پیشنهاد بازگشت به لایحه دولت دادم که متاسفانه رای نیاورد! در نهایت در این مصوبه هم برای رفع ایراد گرفته شده "حواله قیر" به عدد ریالی (۲۰همت) بازگشت.
‏۳. اجرای بند (س) تبصره ۱۵ ‎بودجه ۱۴۰۲، بر مبنای ماده ۱۰ قانون مانع زدایی از توسعه صنعت برق، سبب ‎شفافیت تخصیص سوخت نیروگاه ها و حذف عمده ‎ قاچاق سوخت مایع (بالغ بر ۱.۵ میلیارد لیتر در سال) می شود. ان شاءالله از سال۱۴۰۳ در چارچوب برنامه هفتم، نیروگاه ها وارد چرخه ‎بهینه سازی هم خواهند شد.»
منبع:

1402/01/06
14:23:14
0.0 / 5
196
تگهای خبر: انرژی , سوخت , صنعت , قاچاق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز