معاون اول رییس جمهوری مطرح كرد؛

گازرسانی به ۱۰ هزار روستا، خدمت رسانی ادامه دارد

گازرسانی به ۱۰ هزار روستا، خدمت رسانی ادامه دارد ام آی جی تی: معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: در دولت دوازدهم گازرسانی به روستاها با سرعت ادامه دارد و كشور ما از نظر بهره مندی از گاز بعنوان سوخت دوستدار محیط زیست در دنیا پیشگام است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نفت؛ اسحاق جهانگیری در آیین بهره برداری از عظیم ترین پروژه گازرسانی كشور در استان خراسان با بیان این كه دولت با جدیت به دنبال حل مشكلات مردم گوشه و كنار كشور است، اظهار داشت: كار مهمی كه در این دولت اجرا شد خدمت رسانی به روستاهای كشور بعنوان مراكز تولید است تا مردم روستا از امكانات مناسب برخوردار باشند.
وی با اشاره به تامین آب آشامیدنی روستاها در چهار سال قبل اظهار داشت: زمانی ۶۰۰۰ روستا فاقد شبكه آب بهداشتی بود، در این دولت ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به این مهم اختصاص یافت و در سال ۹۵ به اندازه دوره ۱۰ ساله پیش از آن آبرسانی بهداشتی به روستاها انجام شد و این روند در سال ۹۶ و ۹۷ هم ادامه خواهد یافت.
این مقام مسوول با اشاره به این كه در این دولت گازرسانی به روستاهای كشور با سرعت ادامه یافت، اظهار داشت: با افتخار اعلام می نماییم كشور ما از نظر بهره مندی از گاز بعنوان سوخت دوستدار محیط زیست در دنیا پیشگام است و مردم ما چه در پایتخت و چه در روستاهای دور افتاده از این سوخت مطمئن استفاده می نمایند.
معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: در شروع به كار دولت یازدهم نزدیك به ۱۴ هزار روستا از نعمت گاز بهره مند بودند و در چهار سال و نیم گذشته ۱۰ هزار روستای دیگر به شبكه گاز كشور متصل شدند.
وی با ابراز امیدواری نسبت به این كه در آینده نزدیك روستایی نداشته باشیم كه از نعمت گاز برخوردار نباشد، اظهار داشت: امروز ۹۲ درصد جمعیت روستایی كشور از شبكه گاز برخوردار می باشند و باید به بقیه روستاها هم گاز رسانی شود.

1396/10/07
20:31:46
5.0 / 5
4500
تگهای خبر: سوخت , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز