در آخرین روز معاملات هفته ؛

قیمت نفت با بهبود بازار سهام و تضعیف دلار بالا رفت

قیمت نفت با بهبود بازار سهام و تضعیف دلار بالا رفت ام آی جی تی: در انتها معاملات روز جمعه بهتر شدن وضعیت بازارهای سهام و ضعیف باقی ماندن دلار سبب شد، قیمت نفت نسبت به سقوط هفته پیش خود بهبود یابد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر به نقل از رویترز، در انتها معاملات روز جمعه بهتر شدن وضعیت بازارهای سهام و ضعیف باقی ماندن دلار سبب شد، قیمت نفت نسبت به سقوط هفته پیش خود بهبود یابد.
سهام جهان ششمین روز متوالی سوددهی خویش را ثبت كردند تا بهترین هفته خود در بیش از ۲ سال اخیر را ثبت كنند.
هرچند دلار در معاملات روز جمعه نرخ خویش را بهبود داد اما از لحاظ هفتگی، بدترین ضرر هفتگی خود در ۹ ماه اخیر را به ثبت رساند. تضعیف دلار می تواند سبب بالا رفتن قیمت نفت و سایر كالاهای در رابطه با دلار می گردد.
نفت برنت ۵۱ سنت بالاتر پایان یافت تا به قیمت ۸۴.۸۶ دلار برای هر بشكه دست پیدا كند. این شاخص نفتی هفته خویش را با سودی بیش از ۳ درصد به آخر برد و نسبت به سقوط ۸ درصدی هفته گذشته بهبود یافت.
نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریكا، دابلیوتی آی، ۳۴ سنت یا ۰.۶ درصد بالاتر آمد و ۶۱.۶۸ دلار برای هر بشكه بسته شد.
دابلیوتی آی این هفته ۴ درصد سود كرد اما باید به خاطر داشت كه این شاخص نفتی در هفته گذشته نزدیك به ۱۰ درصد ارزش خویش را از دست داده است.
تونی هندریكس، تحلیل گر شركت سرمایه گذاری سی اچ اس، می گوید: با سقوط شدید قیمت نفت خام كه در هفته گذشته، پیش از چهارشنبه، مشاهده كردیم، انتظار بهبود قیمت ها هم می رفت. هرچند وقتی به تعداد چاه های حفاران آمریكایی می نگریم... و تعداد چاه های آمریكا این هفته ۷ حلقه بالا رفته است، باید اظهار داشت كه قیمت ها خیلی بالا نخواهند رفت.
طبق اعلام گزارش بیكرهیوگز از جنرال الكتریك، تعداد چاه های فعال آمریكا كه شاخصی از میزان تولید در آینده است، به ۷۹۸ حلقه چاه رسیده است كه بالاترین میزان ۳ سال اخیر آن است.
طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی، هفته گذشته تولید نفت خام آمریكا به ركورد ۱۰.۲۷ میلیون بشكه در روز رسید كه از تولید عربستان هم بیشتر است.

1396/11/29
13:18:29
5.0 / 5
4597
تگهای خبر: تولید , قیمت نفت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز