زنگنه در حاشیه جلسه دولت:

توتال هنوز 50 روز برای خروج از ایران و كسب مجوز از امریكا فرصت دارد

توتال هنوز 50 روز برای خروج از ایران و كسب مجوز از امریكا فرصت دارد ام آی جی تی: وزیر نفت اظهار داشت: از لحاظ بیمه، كشتیرانی، دریافت پول و مشتریان نفتی توافق با اروپا برای ایران بخصوص حوزه نفتی مهم خواهد بود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا بیژن نامدار زنگنه در حاشیه جلسه هیات دولت این هفته در جمع خبرنگاران در ارتباط با اقدامات صورت گرفته در جهت فروش نفت خام اظهار نمود: حتما اقداماتی كه می خواهیم انجام بدهیم را نمی گویم چون ترامپ می فهمد و ضد ش كار می كند؛ اما حتما ما كارهایی در این راستا انجام داده و تلاش هایی صورت داده ایم كه تا جایی كه ممكن است این مشكل را برطرف نماییم.

وی ادامه داد: مسئله توافق اروپایی ها برای ما از لحاظ بیمه و كشتی رانی، دریافت پول و مشتریانی كه نفت ما را بخرند مهم است. البته كمتر از یك سوم نفت ما به اروپا می رود ولی به هر حال كار با اروپایی ها مهم است، چون كه بقیه از آنها الهام می گیرند.

زنگنه در ارتباط با خروج توتال از ایران و جایگزینی شركت های خارجی دیگر هم خاطرنشان كرد: از كجا می گویید شركت چینی قرار بود جای توتال را بگیرد، اما قبول نكرده است؟ من نشنیده ام خبرگزاری ها چنین موضوعی را اعلام كنند.توتال فرایند خروجش را از ایران به ما اعلام نموده است. 60 روز وقت دارد كه ده روز آن گذشته است. اگر در این مدت بتواند از آمریكا مجوز بگیرد كه احتمالش زیاد نیست، در ایران می ماند اما اگر مجوز تهیه نشود جایگزینش معرفی می گردد كه یك شركت چینی است.

وی ادامه داد: با هر دو كشور هند و چین برای انتقال و فروش نفت صحبت شده است و صحبت هایمان را باید ادامه دهیم. از لحاظ انتقال وجه مشكلاتی داریم و مرتفع ساختن این مشكل كاری است كه باید از جانب مذاكره با اروپایی ها برطرف نماییم.

زنگنه تصریح كرد: سفر اخیر آقای ظریف به اروپا مقدمه ای بود و همچنان سفرهایی این چنینی ادامه دارد. آقای عراقچی هم این مورد را عنوان كرده اند كه باید در ریز مسائل با اروپایی ها به توافق رسید. همچنان دارد كار می گردد تا ما بتوانیم به توافقات مورد نظر دست یابیم.

وی در انتها با اشاره به راهپیمایی روز قدس اظهار نمود: راهپیمایی روز قدس هر سال اهمیت دارد امسال بیش از این كه بخواهیم مسئله روز قدس رابگوییم به نظر من حضور در راه پیمایی روز قدس یك انتقاد به تصمیم های یك جانبه و غیر منطقی امریكایی ها ضد جمهوری اسلامی خواهد بود.
1397/03/09
17:51:06
5.0 / 5
5353
تگهای خبر: توتال , شركت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز