فروش انشعابات 30 میلیونی برای ویلاسازی در البرز!

فروش انشعابات 30 میلیونی برای ویلاسازی در البرز! ام آی جی تی: البرز حدوداً 300 روستا دارد؛ قانون امور آب روستاها را به آب و فاضلاب روستایی سپرده است اما در استان البرز با پدیده عجیبی مواجه هستیم، طوری كه امور آب 130 روستا اصلاً در اختیار شركت آب و فاضلاب روستایی استان البرز نیست و برخی با این كار غیرقانونی انشعابات غیرمجاز را به قیمت های گزاف حتی تا 30 میلیون تومان واگذار می كنند.


عبدالحسین حسن زاده، مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی استان البرز در این خصوص به خبرنگار ایسنا منطقه البرز می گوید: بخش عمده ای از مشكلات آب استان البرز به چاه ها و انشعابات غیرمجاز مربوط می شود؛ این دو معضل در حال نابود كردن استان است.
حسن زاده ادامه می دهد: مبحث چاه های غیرمجاز در حوزه شركت آب منطقه ای قرار دارد اما در حوزه انشعابات غیرمجاز روستایی ما با مشكل آبرسانی های خصوصی مواجهیم كه امور آب روستاها را به شركت آب و فاضلاب روستایی تحویل نمی دهند.
وی خاطرنشان می كند: از حدود 300 روستای استان، امور آب 130 روستا در اختیار آبفای روستایی قرار ندارد و به شیوه های مختلفی این امور اداره می گردد.
مدیرعامل شركت آبفای روستایی البرز تصریح می كند: این اقدامات خارج از قانون مشكلاتی را به وجود آورده كه انشعابات غیرمجاز هم بخشی از آن است؛ بعنوان مثال انشعابی كه در روستا توسط آبفا به قیمت 650 هزار تومان و نهایتاً سه میلیون تومان واگذار می گردد گاهاً توسط این آبرسانی ها به 20 تا 30 میلیون تومان فروخته می گردد.
وی ادامه می دهد: طبق برآوردهای كلی در این 130 روستایی كه آبرسانی آن از چهارچوب قانونی و حوزه اختیار آبفای روستایی خارج است هم اكنون حدود 3000 انشعاب غیرمجاز وجود دارد.
این مسئول می افزاید: از یك طرف ما نسبت به این انشعابات اقدام قانونی انجام می دهیم از یك طرف دوباره شاهد انشعابات جدید هستیم؛ تا كی می توان از این مورد شكایت كرد؟
حسن زاده اظهار می كند: برای حل این مشكل از مسئولان سیاسی-اجتماعی استان و دستگاه قضایی درخواست داریم برای ساماندهی به این وضعیت ورود كنند و امور آب این 130 روستا را در اختیار شركت آب و فاضلاب روستایی البرز قرار دهند. بخش زیادی از این مشكل در شهرستان ساوجبلاغ وجود دارد.
با عنایت به این وضعیت می توان ویلاسازی و دست اندازی هایی كه به عرصه های طبیعی و سبز این منطقه می گردد را به همین مبحث مرتبط دانست؛ ازاین رو قدم اول در رفع معضل ویلاسازی در استان البرز خلع ید از آبرسانی های خصوصی در 130 روستای استان است كه خودسرانه و سودجویانه مبادرت به واگذاری انشعاب می كنند.1397/05/01
13:13:51
5.0 / 5
4505
تگهای خبر: آب , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز