عربستان ترمز افزایش تولید نفت را كشید

عربستان ترمز افزایش تولید نفت را كشید ام آی جی تی: عربستان سعودی كه به تازگی متعهد شده بود عرضه نفت را برای مهار رشد قیمت ها افزایش دهد، ماه میلادی گذشته تولید خویش را كاهش داد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، منابع آگاه در اوپك اعلام كردند عربستان سعودی كه بزرگترین عضو اوپك است، در ژوییه ۱۰.۲۹۰ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد كه حدود ۲۰۰ هزار بشكه در روز نسبت به ژوئن كمتر بوده است. این كشور به اوپك اعلام نموده كه در ژوئن ۱۰.۴۸۹ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرده است.

این كاهش تولید با وجود وعده های خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی صورت گرفته در خصوص این كه اعضای كلیدی اوپك و متحدانشان حدود یك میلیون بشكه در روز به میزان عرضه اضافه خواهند كرد و هر آنچه كه برای متوازن شدن بازار لازم است، انجام خواهند داد.

میزان نفتی كه عربستان در ژوییه به بازار عرضه كردند ۱۰.۳۸۰ میلیون بشكه در روز بود. میزان عرضه به بازار - داخلی و خارجی- در صورت برداشت از ذخایر امكان دارد با میزان تولید متفاوت باشد.

عربستان سعودی تحت فشار دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریكا، برای آرام نگه داشتن بازار اعلام نموده كه برای بالا بردن سطح تولید خود به ۱۰.۸ یا ۱۱ میلیون بشكه در روز آماده شده است.

براساس گزارش بلومبرگ، كاهش تولید نفت عربستان سعودی به دنبال نشانه هایی روی داده كه عربستان سعودی نتوانسته خریدارانی برای توجیه تولید بالاتر خود پیدا كند.

بهای معاملات نفت آمریكا بیش از هفت درصد در ژوییه كاهش پیدا كرد كه زرگترین كاهش در دو سال قبل بود و به دنبال نگرانی ها نسبت به افزایش بیش از اندازه عرضه به بازار روی داد. همینطور نگرانی های رو به رشدی نسبت به صدمه دیدن تقاضا از جنگ تجاری میان آمریكا و چین وجود دارد.
1397/05/13
13:05:07
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز