نظر شركت های پتروشیمی درمورد بسته جدید ارزی

نظر شركت های پتروشیمی درمورد بسته جدید ارزی ام آی جی تی: یكشنبه شب بسته جدید ارزی توسط رییس كل بانك مركزی عرضه شد كه طبق این بسته قرار شد ارز صادراتی پتروشیمی ها در بازار ثانویه معامله شود. تصمیمی كه دبیركل انجمن صنفی كارفرمایان پتروشیمی از آن استقبال كرده و بر این باور است كه سبب از بین رفتن فساد می گردد.احمد مهدوی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه بسته سیاست جدید ارزی به واقعیت ها نزدیك تر است، اظهار داشت: به نظر من این بسته بازار را تنظیم می كند و اگر ایرادی هم داشته باشد، باید برطرف شود. طبق این بسته همه صادركنندگان باید ارز خویش را در بازار بفروشند و مردم می توانند برای خرید و فروش ارز به صرافی ها رجوع كنند. به صورت كلی اجرای این بسته سبب بازگشت آرامش به بازار می گردد و مردم را از نگرانی نوسانات لحظه ای ارز نجات می دهد.

وی در مورد عرضه ارز پتروشیمی ها در بازار ثانویه اظهار داشت: شركت های پتروشیمی از این تصمیم راضی هستند چونكه رانت و فساد را از بین می برد و قاچاقچی نمی تواند از این ارز استفاده نماید. زمانی كه پتروشیمی ها موظف بودند ارز صادراتی خویش را در سامانه نیما عرضه كنند، مشخص نبود چه كسی با چه قیمتی این ارز را می گیرد؟

دبیركل انجمن صنفی كارفرمایان پتروشیمی به این سوال كه با عرضه سیاست جدید ارزی قیمت خوراك چه تغییری كرده است، پاسخ داد: دولت هنوز چیزی در این مورد اعلام نكرده است.

بر اساس این گزارش عرضه ارز صادراتی پتروشیمی ها از روز گذشته شروع شد و شركت های پتروشیمی موظف شدند ارز صادراتی خویش را با نرخ ۸۰۸۰ در بازار عرضه كنند.

بر اساس این گزارش زمانی كه سیاست های جدید ارزی در اردیبهشت ماه توسط دولت عرضه شد، شركت های پتروشیمی موظف شدند ارز صادراتی خویش را در سامانه نیما عرضه كنند. این تصمیم باعث برانگیختن اعتراضات این شركت ها شد چونكه عقیده داشتند باعث تولید رانت و فساد می گردد. اكنون با رونمایی از بسته جدید ارزی ارز صادراتی پتروشیمی ها در بازار ثانویه معامله خواهد شد. همینطور قبل از این و زمانی كه شركت های پتروشیمی موظف بودند ارز صادراتی خویش را در سامانه نیما عرضه كنند، برای قیمت خوراك تخفیف گرفتند و خوراك با قیمت ۳۸۰۰ تومان به آنها عرضه می شد اما قیمت خوراك در بسته جدید ارزی هنوز مشخص نمی باشد.
1397/05/17
11:08:52
5.0 / 5
4549
تگهای خبر: پتروشیمی , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز