اختصاصی مهر؛

جزئیات تصمیم مهم دولت برای بازگشت ارز پتروشیمی ها

جزئیات تصمیم مهم دولت برای بازگشت ارز پتروشیمی ها ام آی جی تی: دولت در یك تصمیم مهم به تمامی پتروشیمی ها اعلام نموده كه از این پس باید ارز موجود در حسابهای خارجی، شركت های تراستی، كارگزاران و صرافی های خویش را تسلیم بانك مركزی كنند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، دولت با بیان بسته جدید ارزی، كوشیده تا ارز حاصل از صادرات پتروشیمی ها را هم در بازار ثانویه و با نرخ توافقی به بازار ارز تزریق كند، اما طی هفته هایی كه از ابلاغ این بسته سیاست های ارزی می گذرد، هنوز حضور پررنگی از جانب پتروشیمی ها دیده نمی گردد.
حال دولت در یك اقدام حائز اهمیت، به تمامی پتروشیمی ها اعلام نموده كه از این پس باید ارز موجود در حسابهای خارجی، شركت های تراستی، كارگزاران و صرافی های خویش را تسلیم بانك مركزی كنند.
یك مقام مسئول در دولت در گفتگو با خبرنگار مهر با تائید این خبر اظهار داشت: بیژن زنگنه، وزیر نفت طی نامه ای از تمام پتروشیمی ها ( شركت های متعلق به نهادهای عمومی، نیمه دولتی و خصوصی)در خواست كرده است كه در جهت اجرای سیاست ابلاغی دولت به منظور تامین نیاز ارزی كشور با استفاده از بازار ثانویه، تمام ارز موجود در حساب های خارجی، یا شركت های تراستی، صرافی ها وكارگزاران ارزی طرف معامله خویش را كتبا به بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران تسلیم كرده و با دریافت معادل ریالی آن، ارز مورد نظر را بر مبنای آنچه كه بانك مركزی معین می كند در اختیار مراحل بعدی برای عرضه در بازار ثانویه قرار دهند.

بر این اساس، انتظار می رود با اجرای این سیاست ابلاغی از جانب وزیر نفت بعنوان گامی اثرگذار و كارآمد، درآمدهای ارزی دولت و مهم تر از آن مدیریت بازار ارز توسط بانك مركزی در ریل صحیحی قرار گیرد. یكی از مهم ترین دستاوردهای این سیاست ابلاغی وزارت نفت را می توان خروج نبض بازار ثانویه ارز از دست پتروشیمی ها دانست.

1397/06/03
15:08:35
5.0 / 5
4909
تگهای خبر: پتروشیمی , شركت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز