سرمایه گذاری كلان آلمان برای توسعه باتری خودروهای برقی

سرمایه گذاری كلان آلمان برای توسعه باتری خودروهای برقی ام آی جی تی: آلمان با یك سرمایه گذاری ۱.۲ میلیارد یورویی می خواهد به توسعه باتری های مخصوص خودروهای الكتریكی و برقی بپردازد تا از وابستگی به تولیدكنندگان آسیایی خویش را برهاند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

بنابراین خیلی از شركت های خودروسازی در جهان عزم خویش را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم كرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی كرده اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاك، سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.

حالا بعضی از شركت های آلمانی تولیدكننده خودرو در جهان همچون فولكس واگن، بی ام و، دایملر و غیره تصمیم گرفته اند كه به منظور رها شدن از وابستگی به كارخانه های تولید باتری برای خودروهای برقی و الكتریكی كه در خارج از این كشور به تامین محصولات موردنیاز این تولیدكنندگان بزرگ می پردازند، خود به تولید و توسعه نسل جدیدی از باتری های مخصوص خودروهای برقی بپردازند.

بر اساس گزارشی كه در وب سایت اتوبلاگ آمده است، بدین ترتیب آلمان اعلام نموده است كه با یك سرمایه گذاری ۱.۲ میلیارد یورویی كنسرسیومی تشكیل خواهد داد كه در آن شركت های تكنولوژی و فعال در این حوزه قادر خواهند بود به تولید باتری های مخصوص خودروهای برقی و الكتریكی بپردازند و بدین ترتیب این كشور را از نیاز به سایر تولیدكنندگان خارجی بویژه چینی رها خواهند كرد.

این اقدام علاوه بر اینكه شركت های تولیدكننده خودروهای برقی و الكتریكی را از خطر وابستگی به سایر شركت های خارجی می رهاند و در هزینه و صرفه جویی های مالی به كمك آن ها می آید، بدون شك با تولید اشتغالزایی برای هزاران نفر، منجر به كاهش بیكاری در سالهای آینده برای این كشور خواهد شد.

دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.


1397/08/19
14:22:09
5.0 / 5
4747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز