بزرگترین كارخانه متانول خاورمیانه در بوشهر افتتاح شد

بزرگترین كارخانه متانول خاورمیانه در بوشهر افتتاح شد ام آی جی تی: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: كارخانه متانول كاوه واقع در شهرستان دیر این استان به عنوان بزرگترین كارخانه متانول خاورمیانه در هفته دولت امسال به صورت رسمی به بهره برداری می رسد.


سید حسین حسینی محمدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این واحد صنعتی با ظرفیت تولید سالانه 2 میلیون و 300 هزار تن به عنوان یكی از طرح های ملی هم اكنون بصورت آزمایشی در حال فعالیت است. 
وی بیان كرد: كارخانه سیمان مند دشتی نیز 99 درصد پیشرفت فیزیكی دارد و افتتاح این طرح درگرو تامین یكی از ماشین آلات مورد نیاز از خارج است كه به علت كوتاهی شركت خارجی طرف قرار داد با تاخیر همراه شده است. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ادامه داد: در اجرای طرح های صنعتی گرفتن مجوز زیست محیطیدر اولویت نخست قرار دارد و در این ارتباط شركت مشاور طرح پتروشیمی دشتستان بزودی برای بررسی شرایط زیست محیطی آن به استان بوشهر سفر می كند. 
وی گفت: منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر محور فعالیت آن نفت، گاز و پتروشیمی است كه طرح جامع آن نهایی شده و صدور مجوز زیست محیطی آن در دست بررسی است. 
حسینی محمدی ادامه داد: با این وجود پیش بینی شده این واحد صنعتی نیز در نهایت تا هفته دولت امسال به افتتاح رسمی برسد. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خرمای كبكاب دشتستان امسال ثبت ملی شده و در تلاشیم تا این محصول را به نام این شهرستان به ثبت جهانی برسانیم. 
حسینی محمدی یادآور شد: خوشه صنعتی فرش پس از خوشه خرما به عنوان یكی از ظرفیت های مهم استان بوشهر است زمینه تدوین آن در دست پیگیری است. 
وی یادآور شد: با توجه به ظرفیت های خوب موجود در این بخش تدوین خوشه فرش می تواند به تحول صنعت فرش دستباف استان بوشهر كمك چشمگیر كند. 
1396/04/13
15:03:27
5.0 / 5
5728
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز