درخواست هندی ها برای تمدید معافیت نفت ایران از تحریم

درخواست هندی ها برای تمدید معافیت نفت ایران از تحریم به گزارش ام آی جی تی پالایشگاه های هندی ایندین اویل، بهارات پترولیوم و هندوستان پترولیوم امیدوارند آمریكا معافیت از تحریم ها ضد صادرات نفت ایران را تمدید كند تا بتوانند به خرید نفت ایران ادامه دهند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، آمریكا از نوامبر به هشت كشور همچون هند معافیت شش ماهه برای ادامه واردات نفت ایران تا آخر مارس داده است.

تحت شرایط توافق شده، شركت های نفتی باید خرید نفت ایران را به ۱.۲۵ میلیون تن یا ۹ میلیون بشكه در ماه محدود كنند. پایگاه خبری لایومینت به نقل از دو مقام در شركت های فروش نفت نوشت: البته ما خواستار تمدید معافیت هستیم و اساساً ارزش دارد كه همچنان به خرید نفت ایران بعد از آوریل ادامه دهیم.

ایران سومین تولیدكننده بزرگ عضو اوپك بوده و هند سومین واردكننده بزرگ نفت در جهان است.

واردات هند از ایران در فاصله آوریل تا نوامبر سال ۲۰۱۸ به حدود ۱۱ میلیارد دلار بالغ شد كه حدود ۹۰ درصد آن نفت بود.

شركت های بهارات پترولیوم و هندوستان پترولیوم اخیراً اعلام نمودند بعد از سه ماه وقفه، یك میلیون بشكه نفت ایران را در هر یك از ماه های فوریه و مارس وارد خواهند كرد.

طبق گزارشی كه رویترز در ژانویه منتشر كرد، این دین اویل كه بزرگترین پالایشگر نفت هند است، در فوریه ۵ میلیون بشكه نفت ایران را بارگیری خواهد نمود در حالیكه شركت پالایش و پتروشیمی مانگالور دو میلیون بشكه خریداری خواهد نمود.

هند در سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ حدود ۲۲ میلیون تن نفت از ایران وارد كرد و می خواهد در سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ هم حدود ۳۰ میلیون بشكه نفت ایران را وارد كند اما شركت های هندی برای تمدید معافیت، ناچارند خریدشان از ایران را كاهش دهند.
1397/11/16
13:29:31
5.0 / 5
4515
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز