دبیر كمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان اعلام كرد:

قاچاق روزانه 7 و نیم میلیون لیتر سوخت از مرزهای سیستان و بلوچستان

قاچاق روزانه 7 و نیم میلیون لیتر سوخت از مرزهای سیستان و بلوچستان ام آی جی تی: دبیر كمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز سیستان و بلوچستان اظهار داشت: نیاز سیستان و بلوچستان به نفت روزانه سه میلیون و 600 لیتر است كه برمبنای برآوردهای انجام شده روزانه حدود هفت و نیم تا هشت میلیون لیتر سوخت از مرزهای استان قاچاق می شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مجید محبی در جمع خبرنگاران اضافه كرد: برای مقابله با قاچاق سوخت افزون بر 35 مركز دپوی سوخت در زاهدان شناسایی و به مراجع قضایی عرضه شدند.
دبیر كمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان در ادامه اظهار نمود: برای پیشگیری از تخلفات تعاونی های مرزنشین در زمینه قاچاق سوخت با لایحه جدید، سوخت این قشر بوسیله مزایده به فروش می رسد تا عواید آن بطور كامل و در كمترین زمان به حساب 85 هزار خانوارمرزنشین سیستان و بلوچستان واریز شود.
وی اشاره كرد: افزون بر 165 هزار كارت سوخت مهاجر در امتداد مبارزه با قاچاق سوخت در 11 ماه امسال در این استان شناسایی و باطل شده است.
محبی اشاره كرد: 85 درصد سوختی كه از مرزهای سیستان و بلوچستان قاچاق می شود و از دیگر استانهای كشور با استفاده از بارنامه جعلی به این استان وارد می شوند. فرآورده های نفتی از استان های دیگر نظیر اصفهان و تهران وارد این استان می شود كه در این رابطه چهار پرونده اصلی و مهم در دستگاه قضایی درحال رسیدگی است.
وی افزود: 13 میلیون و 970 هزار و 278 لیتر سوخت قاچاق در 11 ماه امسال در سیستان و بلوچستان توسط نیروهای انتظامی و مرزبانی كشف شده كه نسبت به مدت مشابه پارینه با هشت میلیون و 463 هزار و 321 لیتر حدود 62 درصد افزایش داشته است.
دبیر كمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز سیستان و بلوچستان بیان كرد: با راه اندازی سامانه بر روی شبكه حمل و نقل افزون بر 300 نفت كش قاچاق توقیف شدند.
دبیر كمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز سیستان و بلوچستان اضافه كرد: سهمیه سوخت (نفت گاز) مرزنشینان این استان ماهانه 105 میلیون لیتر است كه به سبب برخی مشكلات هنوز رقم واقعی تحویل داده نشده است.
وی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی برای پیشگیری از قاچاق سوخت اظهار داشت: برخی رانندگان ماشین های سنگین جهت استفاده از سهمیه سوخت با استفاده نكردن از خودرو تنها بوسیله كارت سوخت مبادرت به درآمد زایی برای خود می كنند به طوریكه تنها در سراوان 2 هزار و 750 ماشین سنگین دپو شده است.
محبی افزود: هم اینك حدود 80 درصد ماشین های سنگین سیستان و بلوچستان جهت استفاده كارت سوخت پارك هستند در صورتی كه اگر این خودروها به چرخه واقعی وارد شوند می توانند برای توسعه و اشتغال منطقه سودمند باشند.
وی با اشاره به اینكه تابحال 13 هزار ماشین سنگین در سیستان و بلوچستان ثبت سامانه شده اند اظهار داشت: ضروریست علاوه بر همت مسئولان برای رفع مشكلات در حوزه قاچاق سوخت، مردم باز برای توسعه و رونق استان از ظرفیت های موجود استفاده كنند.
دبیر كمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز سیستان و بلوچستان مبارزه با قاچاق سوخت و دام را از اولویت های این نهاد برشمرد و اظهار داشت: 2هزار و 725 راس دام قاچاق در 11 ماه نخست امسال در استان كشف شده است.1397/12/24
00:23:38
5.0 / 5
5086
تگهای خبر: دستگاه , سوخت , قاچاق , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز