پیك مصرف برق به كانال 42 هزار مگاوات بازگشت

پیك مصرف برق به كانال 42 هزار مگاوات بازگشت ام آی جی تی: با ورود سامانه جدید بارشی و كاهش دما در نقاط مختلف كشور پیك مصرف برق نیز بعد از چند روز متوالی افزایش مصرف، روند كاهشی به خود گرفته و وارد كانال 42 هزار مگاوات شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، هر درجه افزایش دما حدود ۱۵۰۰ مگاوات افزایش بار مصرف را به همراه دارد، همین امر باعث شده است تا با افزایش یك درجه ای دمای متوسط كل كشور نسبت به مدت مشابه هفته گذشته پیك مصرف برق نیز طی چند روز اخیر از حدود ۴۲ هزار مگاوات هفته گذشته به بیشتر از ۴۳ هزار و ۵۰۰ مگاوات برسد.
افزایش دمای نقاط مختلف كشور و به دنبال آن استفاده هر چه بیشتر از سیستم های سرمایشی سبب شده بود تا از شروع این هفته اوج مصرف برق همواره بیشتر از ۴۳ هزار و ۵۰۰ مگاوات باشد ولی از روز گذشته با ورود سامانه جدید بارشی و كاهش دما پیك مصرف نیز مجدداً روند كاهشی به خود گرفته و وارد كانال ۴۲ هزار مگاوات شد.
پیك مصرف برق كشور ساعت ۱۴: ۴۹ دقیقه ظهر روز گذشته به ۴۲ هزار و ۷۹۸ مگاوات رسیده بود كه این رقم در مقایسه با اوج مصرف تمامی روزهای این هفته حدود ۸۰۰ مگاوات كاهش یافته است.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، روز گذشته كل مبادلات برق كشور حدود یك ۱۷۸۷ مگاوات بوده است كه از این میزان یك ۱۴۵۵ مگاوات مربوط به صادرات و ۳۳۲ مگاوات مربوط به واردات برق بوده است. همین طور در روز گذشته میزان ذخیره نیروگاه ها به ۵۸۸۵ مگاوات و مصرف برق صنایع نیز به ۴۹۳۴ مگاوات رسیده بود.
منبع:

1398/03/02
12:29:06
5.0 / 5
5006
تگهای خبر: سیستم , صادرات , كشور , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز