امسال ۲۱ تصفیه خانه فاضلاب به مدار می آید

امسال ۲۱ تصفیه خانه فاضلاب به مدار می آید ام آی جی تی: امسال 21 تصفیه خانه فاضلاب با مجموع ظرفیت پالایش 519 هزار متر مكعب در شبانه روز تكمیل و به تدریج در مدار قرار می گیرند كه بر این اساس 2.96 میلیون نفر به جمعیت شهری بهره مند از خدمات مدرن تصفیه فاضلاب افزوده می شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مطالعات انجام طرح فاضلاب از سال ۱۳۲۷ آغاز و عملاً عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۷۴ استارت خورد و تا زمستان سال قبل ۷۴ درصد عملیات لوله گذاری و در بحث خطوط اصلی و تونل ۹۱ درصد در تصفیه خانه ها ۴۰ درصد كار انجام شده بود.
در این راستا، اواسط زمستان سال ۱۳۹۷ اعلام گردید كه طرح فاضلاب تهران ۶۵ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است. البته در مناطق مختلف تهران بسته به نوع موقعیت میزان پیشرفت فیزیكی طرح ها متفاوت می باشد، اما در مجموع تا آن زمان از ۹۰۰۰ كیلومتر شبكه ۶۶۹۳ كیلومتر اجرایی شده بود.
در این زمینه شاهین پاك روح، معاون مهندسی و توسعه ی شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه امسال ۲.۹۶ میلیون نفر به جمعیت شهری بهره مند از خدمات مدرن تصفیه ی فاضلاب در سراسر كشور افزوده می شود، اظهار نمود: امسال ۲۱ تصفیه خانه فاضلاب با مجموع ظرفیت پالایش ۵۱۹ هزار متر مكعب در شبانه روز تكمیل و به تدریج در مدار قرار می گیرند.
بگفته وی، از این تعداد شش واحد در استان تهران، دو واحد در استان خوزستان قرار دارد و سهم استان های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، اصفهان، مازندران، البرز، فارس، كردستان، هرمزگان، اردبیل، سمنان، چهارمحال و بختیاری، زنجان و كهگیلویه و بویراحمد هر كدام یك واحد است.
پاك روح اظهار داشت: با راه اندازی این تصفیه خانه ها ۲.۹۶ میلیون نفر به جمعیت شهری بهره مند از خدمات مدرن تصفیه فاضلاب افزوده می شود.
منبع:

1398/03/10
13:43:41
5.0 / 5
4382
تگهای خبر: آب , خدمات , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز