مدیر كل دفتر نظارت برتوزیع شركت توانیر:

مصرف برق برخی استان‎ها در وضعیت قرمز قرار گرفت

مصرف برق برخی استان‎ها در وضعیت قرمز قرار گرفت به گزارش ام آی جی تی مدیر كل دفتر نظارت برتوزیع شركت توانیر اظهار داشت: نقشه پایش برق مصرفی در سراسر كشور، نشان دهنده قرمز شدن وضعیت مصرف برق در بعضی از استان های كشور است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از صدا و سیما، مسعود صادقی، با اشاره به اینكه وضعیت قرمز به معنای افزایش مصرف برق بسیار بیشتر از الگوی مصرف است تصریح كرد: الان وضعیت مصرف برق در استان های گیلان، سمنان، بوشهر و كردستان در حالت قرمز و بسیار بیشتر از الگوی مصرف است كه این استان ها برای برخورداری از وضعیت پایدار برق باید مصرف خویش را مدیریت كنند.
وی با اشاره به اینكه كاهش بار سرمایشی كمك شایانی به كاهش مصرف برق در مناطق پرمصرف است اظهار داشت: قرار دادن كولرهای آبی در دور كند، تعیین درجه حرارت ۲۴ برای كولرهای گازی و كاهش بار روشنایی می تواند به مدیریت و كاهش مصرف كمك نماید. رنگ زرد در این نقشه هم به معنای افزایش مصرف در استانهاست كه اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، یزد و جنوب كرمان همچون این استان ها هستند و در این استان ها هم باید مصرف برق كنترل و راهای مدیریت مصرف اعمال شود. رنگ سبز موجود در این نقشه نشان از خوش مصرفی برق در استان ها است.
این مقام مسئول، تغییر ساعات كاری در ادارات بعضی از استان ها را از دیگر راهكارهای اعمال شده و موثر برای مدیریت و كاهش مصرف دانست و تصریح كرد: از كارمندان بخش های دولتی، خدماتی و اداری درخواست می شود بعد از آخر كار نسبت به خاموش كردن دستگاها و روشنایی اقدام نمایند.

1398/04/02
13:45:36
5.0 / 5
4693
تگهای خبر: آب , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز