ایران نژاد: سهمیه سوخت چابهار از ۲۰۰ لیتر به ۵۰۰ لیتر افزایش پیدا كند

ایران نژاد: سهمیه سوخت چابهار از ۲۰۰ لیتر به ۵۰۰ لیتر افزایش پیدا كند به گزارش ام آی جی تی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص سوخت ۲۰۰ لیتری به مردم حوزه انتخابیه خود بیان كرد: پراكندگی شهرها سبب شده ۲۰۰ لیتر سوخت در حوزه انتخابیه كافی نباشد و لازم است این میزان به ۵۰۰ لیتر افزایش پیدا كند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، عبدالغفور ایران نژاد نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریك به مناسبت هفته قوه قضائیه بیان كرد: از سپاه كه با اقتدار هر متجاوزگری از هر كشوری را بدون ملاحظه مورد هدف قرار می دهد و اقتدار نظام را به نمایش می گذارد تشكر می كنم. آمریكای جنایتكار باید بداند كه هرگونه كوچك ترین تحركی در منطقه اول باعث خواهد شد كه اول خود و سپس همدستانش برای همیشه پشیمان شوند و خلیج همیشه فارس گورستان آنها خواهد شد.
وی اضافه كرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان سیستان و بلوچستان به خصوص در جنوب استان خدمات و اقدامات پرارزش انجام داده است اما هنوز محرومیت زمان پیش از انقلاب در این منطقه مشهود است و در شهرستان ها ۵۰ درصد جمعیت شهری و ۵۰ درصد جمعیت روستایی فاقد آب آشامیدنی هستند و آب رسانی با تانكر انجام می شود این آب برای هر نفر ۱۵ لیتر در شبانه روز اختصاص پیدا می كند، این مشكل سبب مرگ فرزندان منطقه شده است، لازم است در جهت راه اندازی چندین آب شیرین كن مشكل مردم حل شود.
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی افزود: با عنایت به جمعیت ۵۰۰ هزار نفری حوزه انتخابیه و كمبود شدید نیروی انسانی در آموزش و پرورش شاهد تراكم دانش آموزان در كلاس ها هستیم، هر كلاس ۳۰ الی ۴۵ نفر مستقر هستند و هر معلم كار تدریس چند پایه را انجام می دهد، با این اوصاف به استخدام سریع نیروهای انسانی بومی نیاز است، كمبود فضای آموزشی هم از دیگر مشكلات در این خصوص است. در زمینه بهداشت و درمان وزارتخانه در دولت فعلی، اقدامات خوبی انجام داده است، از وزیر سابق و وزیر فعلی وزارتخانه در این خصوص تشكر كنم ولی به علت عمق محرومیت، اقدامات كافی نیست لازم است در جهت ساخت بیمارستان و تجهیز آزمایشگاه ها و مراكز جامع سلامت روستایی در حوزه انتخابیه اقدام گردد.
ایران نژاد عنوان كرد: یكی از معضلات حوزه انتخابیه نبود اتوبان در اغلب شهرستان ها است در حالیكه منطقه آزاد و منطقه چابهار بسیار مناطق مهمی هستند كه رفت و آمد در آنها منجر به خسارت جانی و مالی در این مسیرها شده است از جانب دیگر جاده ساحلی كنارك به جاسك كه در ابتدای انقلاب بعنوان جاده دسترسی بازسازی شد و راه اندازی آن از سال ۸۹ كلنگ زنی شد تنها ۴۰ درصد پیشرفت كرده در حالیكه در راه جاده مكران قرار دارد.
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی بیان كرد: سهمیه سوخت خودرو ها در حوزه انتخابیه ماهیانه ۲۰۰ لیتر است، اما به دلیل پراكندگی و گستردگی شهرها این میزان سوخت جوابگوی تردد مردم در این مناطق نیست ازاین رو ساماندهی سهمیه سوخت و افزایش سهمیه سوخت از ۲۰۰ لیتر یه ۵۰۰ لیتر مورد توجه قرار گیرد همینطور تابحال گاز این نعمت خدادادی در حوزه انتخابیه فعال نشده كه از وزیر نفت می خواهیم دستور ویژه صادر شود. نباید در كنار شهر چابهار، ۷۰ هزار حاشیه نشین از امكانات اولیه آب و برق محروم باشند، توسعه برق روستایی مورد توجه باشد، بالاترین نرخ بیكاری در كشور در حوزه انتخابیه ما است، جوانان تحصیل كرده هنوز بیكار هستند.1398/04/05
01:09:54
5.0 / 5
4496
تگهای خبر: آب , آموزش , خدمات , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز